Zapach Lednice

Nepříjemný zápach z lednice má snadné řešení: obyčejné prostředky ho vyženou a lednici osvěží

Zápach linoucí se z lednice je velmi nepříjemný. Nemusí automaticky znamenat, že máte v lednici uložené zkažené jídlo. Specifická aromata se totiž mohou v lednici smísit a vytvořit nelibou vůni, která nás obklopí při každém otevření dvířek. Naštěstí se dá se zápachem z lednice dost dobře bojovat. Postačí vám k tomu pár domácích osvědčených prostředků.

Talířek s mletou kávou

Pokud si rádi dopřáváte mletou kávu, nasypte příště trochu na talířek a ten umístěte do lednice. Jednou za týden ho měňte, případně vyměňte podle potřeby. Stejně zapůsobí i jedlá soda nebo kypřicí prášek, které použijete stejným způsobem. Jediný rozdíl je v tom, že káva lednici provoní svým vlastním aromatem, zatímco soda nebo kypřicí prášek pouze pohltí pachy.

Mohlo by vás zajímat:  Dekorativní kosmetika skončí občas nechtěně i na oděvu, takové skvrny ale nejsou žádná pohroma
Zdroj obrázku: Pixabay

Stejně dobrým neutralizátorem pachu je vanilka. Použít se dá čerstvá nebo i vanilkový extrakt, který nakapete na vlhkou houbičku a umístíte k zadní stěně lednice. Na odstranění zápachu funguje i rozkrojené jablko umístěné v lednici, případně také citron nakrájený na plátky. Ten zároveň dodá lednici svěží citronovou vůni. Do lednice můžete do misky nebo na talířek umístit také nastrouhanou pomerančovou kůru, vzduch v lednici příjemně osvěží.

Miska s aktivním uhlím

K pohlcení nepříjemného zápachu můžete využít i aktivní uhlí ve formě granulí, které zakoupíte v akvarijních potřebách nebo v obchodě se zahradnickými potřebami. Dva šálky uhlí nasypte do misky a tu pak umístěte do zadní části lednice. Pokud vám z grilování ještě zbyla nějaká briketa, zabalte ji do novin a položte na polici v ledničce. Je to další osvědčený způsob, který pohltí nežádoucí pachy.

Mohlo by vás zajímat:  Mlsní šneci si rádi pochutnají na zelenině v záhonech. Úrodu ochrání zbytky z kuchyně
Zdroj obrázku: Freepik

V obchodech můžete zakoupit i speciální vonná vajíčka. Prodávají se v různých barvách a většinou jsou naplněné aktivním uhlím s další příměsí. Jsou zdravotně nezávadná a netoxická, nemusíte se tedy bát styku s potravinami. Stojí několik desítek korun a v závislosti na druhu vydrží přibližně čtyři měsíce.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/uk/house-and-home/household-advice/a680917/get-rid-of-unpleasant-smells-fridge/
Přidat na Seznam.cz