Pradlo1

Řada lidí pere prádlo pouze podle barev, nevědomky si tak může oděvy poničit

V drtivé většině domácností je zvykem prát oblečení, které je vytříděné pouze podle barev. Většinou se tak pere zvlášť prádlo bílé, barevné a někdy ložní prádlo a ručníky. To bohužel k úspěšnému vyprání opravdu nestačí. Co všechno byste tedy měli udělat, aby bylo vaše praní úspěšné a nezničili jste ani jediný kus oblečení? Odpověď na tuto otázku najdete níže v článku. Vyzkoušejte alespoň pár těchto rad a uvidíte, že se k praní pouze podle barev nebudete chtít vrátit.

Mohlo by vás zajímat:  Kávová sedlina nepatří do koše! Skvělé využití najde v kosmetice, domácnosti i na zahradě
Zdroj obrázku: Freepik

Čerstvé skvrny

Do bubnu pračky by nikdy neměly přijít kusy oblečení, na kterých je čerstvá nezaschlá skvrna. Pokud vhodíte takový kus oblečení mezi ty další, docílíte akorát toho, že skvrnu po vyprání várky prádla najdete i na dalších kusech oblečení. Pokud se vám proto stane nějaká nehoda, vždycky počkejte, až se skvrna dokonale vsákne. Není nutné nechat ji vsáknout do oblečení, které se vám podařilo ušpinit, můžete na skvrnu přiložit třeba kus hadru nebo papírový ubrousek. Teprve pak vložte prádlo se skvrnou do pračky a začněte prát.

Mohlo by vás zajímat:  V každé koupelně se nachází hotový zázrak, který se postará o dokonalý vzhled nejen chrupu
Zdroj obrázku: Freepik

Péřové a větrové oblečení

Další fígl je, že byste jednoznačně měli vyndat barevné péřové a větrové oblečení a neprat ho s běžným prádlem. Ptáte se proč? Odpověď je jasná, běžný cyklus praní by mohl poškodit jak větrovku, tak i péřový oděv, u kterého se slepí peří. Kvůli tomu nastane situace, že budete mít na některých místech boule peří a na některých vůbec nic. Pokud se chcete zbavit tohoto rizika, dejte všechno oblečení tohoto typu na stranu a vyperte ho zvlášť. Vhoďte k němu do bubnu pračky 3 obyčejné tenisové míčky, které zabrání poškození větrového i péřového oděvu a zapněte pračku na běžný cyklus. Také do pračky nevkládejte chemické prostředky, protože by mohly poničit nepromokavost větrového oblečení. A mít promokavou šusťákovou bundu nepotřebuje asi nikdo z vás, že? Místo toho nalijte místo aviváže obyčejný ocet a snažte se snížit množství chemikálií na minimum.

Zdroj:https://www.thespruce.com/everyday-laundry-tips-2146477
Přidat na Seznam.cz