Zero Waste1

K omezení plastů může přispět každý, planetě uleví i malé změny

Posledních pár let celý svět řeší otázku ekologie, a tak by se i vaše domácnost měla co nejvíce přizpůsobit. Plasty jsou největším problémem. Šetřete naši planetu a naučte se nakupovat i fungovat ve vaší domácnosti bez plastů snadno a jednoduše.

Plasty škodí životnímu prostředí asi nejvíce ze všech materiálů, jelikož se rozkládají nejdéle. U plastových obalů, které mají označení PET nebo PVC počítejte s rozložením klidně až za tisíc let. Přitom omezení používání plastů je velmi snadné, stačí si následující zvyklosti osvojit.

Mohlo by vás zajímat:  Ze sklenic lze snadno vytvořit netradiční dekorace. A dají se použít také praktickým způsobem
Zdroj obrázku: Freepik

Kupujte volné výrobky podle hmotnosti

Pokud se chystáte na nákup, nezapomeňte si s sebou vzít své vlastní nákupní tašky. Igelitky se v dnešní době dají sice jen koupit a v žádném obchodě se již nedávají automaticky zdarma, není však nutné si nové igelitky kupovat. Pořiďte si raději více látkových tašek, budou moderní a mnohem lepší. Navíc ušetříte planetě mnoho práce s rozkládáním dalších zbytečných plastů.

Jednotlivé produkty nemusíte nutně kupovat každé zabalené v plastu zvlášť. Snažte se kupovat výrobky vážené, ovoce a zeleninu můžete zabalit do vlastních látkových sáčků, které můžete opakovaně použít.

Mohlo by vás zajímat:  Jak a kam uskladnit zahradní nářadí přes zimu?
Zdroj obrázku: Freepik

Svačiny zabalte do krabičky

Připravujete svačinu dětem nebo manželovi do práce? Zapomeňte už konečně na balení chleba do potravinové fólie, alobalu nebo jednorázových sáčků. Použijte raději plastové nebo skleněné dózy, které můžete využít několikrát po sobě. Stačí je vymýt a opět naplnit na druhý den. Navíc v obchodech můžete najít různé druhy, barvy i vzory, a tak bude svačina vaše i dětí mnohem veselejší i stylovější.

Přestaňte používat plastová brčka

Plastová brčka pomalu mizí nejen z restaurací a barů, ale také z českých domácností. Vyřaďte je i vy z vaše příborníku a místo nového balení raději investujte do bambusových nebo kovových brček. Jsou mnohem stylovější, navíc kovová brčka vám vydrží o mnoho déle. Šetřete planetu a myslete i na takové drobnosti.

Zdroj: https://www.iberdrola.com/environment/how-to-reduce-plastic-use
Přidat na Seznam.cz