Konec úmornému žehlení! Několik změn a vychytávek zkrátí čas u žehlicího prkna na minimum

Konec úmornému žehlení! Několik změn a vychytávek zkrátí čas u žehlicího prkna na minimum

Žehlení nebývá příliš oblíbenou činností kdejaké hospodyňky. Hodiny strávené u žehlicího prkna jsou leckdy dost únavné. Proto se inspirujte několika praktickými vychytávkami, které vám mohou celý proces dost usnadnit!

Moderní žehličky většinou žehlení dost usnadní

Pokud máte doma stále starou žehličku, která nenapařuje, určitě promyslete změnu. Moderní spotřebiče jsou v tomto ohledu skutečně skvělé. Dost vám mohou usnadnit práci. Napařovací žehličky si poradí i s tím nejvíce pomačkaným oděvem. Využít můžete dokonce i funkci kropení prádla. A vy si tak budete moct dopřát brzy relaxační chvilku.

Mohlo by vás zajímat:  Obarvené oblečení v pračce nemusíte vyhodit. Domácími prostředky ho zachráníte
Zdroj obrázku: Freepik

Jak vybrat kvalitní žehličku?

Než si koupíte novou žehličku, určitě si všímejte několika důležitých parametrů. Podstatný je zejména příkon (měl by být ideálně kolem 2000 až 2800 W) a také výkon (nejvhodnější je 50 gramů za minutu). Rovněž si spotřebič potěžkejte a zjistěte, jak je vám pohodlný úchop.

Neméně důležitá je i žehlicí plocha, která bývá zpravidla z keramiky, nerezu, hliníku anebo teflonu. Čím kvalitnější materiál vyberete, tím lépe se vám bude udržovat. Také se zajímejte o to, zda žehlička disponuje odvápňovacím systémem a zásadně do ní nelijte vodu z kohoutku. Měla by být totiž výhradně destilovaná.

Mohlo by vás zajímat:  Dodržování pravidel při praní uchová všechny oděvy v perfektním stavu
Zdroj obrázku: Pixabay

Vše začíná už u praní a sušení prádla

Jestliže si chcete ušetřit dlouhé postávání u žehlicího prkna, myslete na pár základních pravidel už během praní i sušení prádla. Při praní nevolte příliš vysoké otáčky a před sušením oděv dobře protřepte, aby se narovnal. Výhodu budou mít ti, kteří vlastní doma sušičku. Ta se obvykle postará o tom, že žehlit nemusíte.

Pomoci může i obyčejný alobal

Některé hospodyňky sází na obyčejný alobal, který umístí pod povlak žehlicího prkna. Tím zlepší koncentraci tepla a zefektivní samotné žehlení. Pozor však na to, abyste hliníkovou fólii pokládali lesklou stranou nahoru.

Zdroj: https://ohsospotless.com/ironing-hacks/
Přidat na Seznam.cz