Mraznička je skvělý pomocník nejen při skladování jídla. Inspirujte se zajímavými nápady

Mraznička je skvělý pomocník nejen při skladování jídla. Inspirujte se zajímavými nápady

Do mrazničky většinou ukládáme potraviny na horší časy. Uložit sem můžeme některé druhy ovoce, zmrzlinu, maso nebo i zeleninu. Hodí se sem i hotová jídla, pokud jste to přehnali s počtem porcí. Mraznička se dá ale využít ještě jinými způsoby, které se budou hodit v domácnosti.

Pomocí ledu můžete odstranit žvýkačku

Jestli se vám na oblečení přilepila žvýkačka, bude velký problém ji odstranit. Triko nebo kalhoty můžete místo do pračky strčit do mrazáku. Žvýkačka ztvrdne a půjde jednoduše sloupnout. Jestli máte oblíbené džíny, které nosíte často, ale nejsou špinavé, nemusíte se namáhat zbytečným praním. K osvěžení poslouží právě mrazák. Dejte do něj džíny a nechte je tam přes noc. Zmizí nepříjemný zápach a džíny si budete moci hned obléct na sebe.

Mohlo by vás zajímat:  Kukuřičný škrob není jen obyčejná kuchyňská přísada. Skvěle pomůže při úklidu nebo kosmetice

Takto se zbavíte také zápachu z plyšových hraček nebo cigaretového odéru z oblečení. Zamrazit můžete také semínka, která vám zbyla po vysetí. Musí být suchá a vložená do obalu, který nebude nic propouštět. Takto připravený sáček uložte do mrazáku, a než budete semínka vysazovat, nechte je roztát při pokojové teplotě. Zamrazit můžete ve formičkách na led také různé bylinky, vývary, nebo dokonce kávu.

Zdroj obrázku: Freepik

Lžička uložená v mrazáku pomůže proti kruhům pod očima

Měli jste málo spánku a probudili jste se očima, se kterýma nemůžete vyjít na ulici? První pomoc čeká v mrazáku. Mějte tam vždy připravenou kovovou lžičku, kterou přiložte na obličej, a vaky pod očima rychle zmizí. Zmrzlá zelenina pomůže při namožení svalů nebo dalších nepříjemných bolestech. Připravit si můžete také obklad – ponožku naplňte rýži, zajistěte gumičkou a dejte do mrazničky. Dejte si ji za krk v horkých dnech, přinese okamžitou úlevu.

Mohlo by vás zajímat:  Vlastní brambory lze vypěstovat i na balkoně v pytli

Večeře při svíčkách bude mnohem delším zážitkem, pokud svíčky vložíte na noc do mrazáku a zapálíte až po vyndání. Zmrzlý vosk totiž hoří mnohem pomaleji. Další výhoda je, že nebude kapat všude kolem samotné svíčky. Snadno pomocí ledu otevřete již zalepenou obálku. Dejte ji do plastového pytlíku a na dvě hodiny vložte do mrazničky. Posléze půjde opatrně otevřít, aniž byste ji poškodili.

Zdroj: https://www.washingtonpost.com/graphics/2020/voraciously/how-to-use-your-freezer/
Přidat na Seznam.cz