Closeup Selective Focus Shot Pigeons Park With Greenery

Proti holubům na balkoně fungují speciální i domácí prostředky

Idylické fotografie památek, nad kterými poletují holubi, patří mezi nejvíce lajkované. Jenže tito ptáci způsobují na historických budovách obrovské škody a patří mezi velmi škodné ptactvo, proto se města snaží jejich přítomnosti všemožnými způsoby zabránit. Bohužel holubi se mohou usadit též na běžných balkonech bytových a rodinných domů. Jak na ně? Důležitá je prevence, protože holubi se nesmí hubit pomocí jedů, střelbou nebo jinými nehumánními metodami. Jak se jich tedy zbavit?

Hnízdo na balkoně

S vytlačováním holubů z center měst pomocí plašičů, ostrých bodců a dalších způsobů se mohou holubi dostávat do dalších částí, kde se usazují na balkonech a ve vikýřích činžovních domů. Výjimkou nejsou ani rodinné domy, kde se usídlují na balkonech a terasách a zakládají zde hnízda. Holubi přenášejí roztoče, k tomu je jejich trus velmi nebezpečný pro alergiky, proto je třeba jednat okamžitě, ideálně preventivně.

Mohlo by vás zajímat:  Past z jablečného octa naláká a usmrtí ovocné mušky
Zdroj obrázku: Freepik

Sítě jsou jistotou

Jak zamezit vniknutí tohoto ptactva na balkon? Pomohou sítě, obdobně se instalují na různé památky nebo do vitrážových oken katedrál, aby holubi svým trusem a klováním omítky nebo vápence neničili danou stavbu. Sítě se musí použít hned, jakmile se zdá, že si holubi vybrali právě váš balkon. Kromě toho se vyplatí na zábradlí pořídit maketu dravého ptáka, případně dětský blyštivý větrník, který ptáky jistojistě odradí od usazení.

Přípravky k odpuzení holubů

Mezi další třpytivé předměty, které mohou zamezit pronikání těchto ptáků, patří stará cédéčka. Použít se mohou též plastové sáčky. Čím ještě odradit holuby? Pomohou výrazné pachy nebo přímo repelenty, které se prodávají v obchodech. Z běžně dostupných domácích prostředků je pak účinný naftalen. Pozor ale na déšť, který může intenzitu vůně snížit. Neméně oblíbenou variantou jsou pak ultrazvukové plašiče, které vysílají signál pro lidské ucho neslyšitelný, přičemž je vhodné pořídit takový, co mění výšku tónu, aby si zvíře na zvuk nenavyklo.

Zdroj: https://propertyscout.co.th/en/lifestyle/keep-pigeons-away-balcony-rooftop/
Přidat na Seznam.cz