Mravence z domu vypudí vůně skořice nebo jedlá soda

Mravence z domu vypudí vůně skořice nebo jedlá soda

Přítomnost mravenců v domácnosti ještě neznamená konec světa. Je však dobré zjistit, zda jich je málo, anebo se už jejich počet rozrostl. V případě většího množství s nimi bude více práce. Mravence lákají zejména zbytky z jídla, proto je často najdeme v kuchyních, spižírnách nebo stravovacích zařízeních.

Pryč s mravenci domácími metodami

Metod, jak se zbavit mravenců, existuje několik. Lze na ně jít klasickými chemickými přípravky nebo způsoby šetrnějšími k rozpočtu i přírodě. Účinným prostředkem je skořice. Nám toto koření příjemně voní, mravence však odpuzuje. Místům se skořicí se proto budou velkým obloukem vyhýbat. Další možností je použití mletého koření nebo oleje.

Mohlo by vás zajímat:  Zbavte se octomilek konečně natrvalo. Vyzrajte na ně účinnými pastmi

Nepořádek ze skořice lze nahradit přidáním lžičky koření do vody. Skořici jde také rozmíchat v oleji. Poté namočte vatový tampon do vytvořené směsi a tu naneste na místa pravděpodobného výskytu mravenců. Bohatě stačí aplikovat jednou denně. Skořice se prodává i ve formě tyčinek, které můžete použít v místech, kudy by se mravenci mohli dostat do domácnosti.

Zdroj obrázku: Freepik

Čím dříve, tím lépe

Další ze surovin, kterou lze použít, je prášek do pečiva. Po smíchání s vodou stříkejte místa, kde nějaké mravence zaznamenáte. Pokud budete vytrvalí, mravence to přestane bavit a nakonec vám dají pokoj. Možné je použít i kukuřičnou mouku, která naopak slouží pro přilákaní mravenců. Usnadní vám jejich pochytání, navíc jim uškodí.

Mohlo by vás zajímat:  Slimáky na zahradě můžeme lapit do pasti z piva

Čím rychleji se vám povede se mravenců zbavit, tím více práce si ušetříte. Jelikož se rychle množí, snadno se dostanou do potravin, a hrozí tak jejich kontaminace. Peněženka zapláče, neboť některých z napadených potravin se budete muset zbavit. Mravencům lze v přístupu k potravinám zabránit skladováním v uzavíratelných nádobách.

Zdroj: https://lasvegas.rentokil.com/blog/6-natural-ways-get-rid-ants/
Přidat na Seznam.cz