gardening-idea-with-flower-pot

Aromatické bylinky pomohou odpudit otravné mouchy

Léto je období ovoce, dobrého jídla, grilování a bohužel také much. Právě tento otravný hmyz dokáže často narušit naši domácí pohodu, a to většinou otravným bzučením. To ale není jejich jediný problém. Mouchy bychom ve svém okolí neměli mít z daleko více důvodů. Které to jsou a jak proti vytrvalému hmyzu bojovat? To a ještě více se dozvíte v dnešním článku.

Tradiční způsoby, jak proti mouchám bojovat, a proč bychom to vlastně měli dělat

Mouchy jsou hmyz, který se do naší domácnosti dostane celkem snadno. Obzvlášť pak v létě, kdy je běžné, že necháme otevřené okno. Mouchy ale nejsou ideálními společníky, ať už kvůli otravnému bzučení, či hrozbě, kterou představují. Je nutno vzít v potaz, že nikdy nevíme, odkud moucha přiletěla. Tyto malé potvůrky navíc často vysedávají na výkalech či odpadcích. Na svých nožičkách pak můžou donést bakterie a viry, které přenesou na naše potraviny tím, že na nich sedí.

Právě z těchto důvodů lidé používají na jídlo síťky. Ty jsou ale často nepraktické a nevyřeší otravnost much. Plácačky zase nejsou dostatečně efektivní a mucholapky nevypadají v našem prostředí zrovna dobře. Jak se tedy much zbavit?

Mohlo by vás zajímat:  Krtci nesnesou specifické vůně. Jako prevence poslouží měsíček, řebčík nebo máta
Zdroj obrázku: Freepik

Rostliny jsou účinné a hezké zároveň

Právě vysazení specifických druhů rostlin je příjemný způsob, jak mouchy odehnat. Často jim totiž nedělá dobře výrazné aroma. Je jen na vás, jestli si rostlinu vysadíte na okno, či na zahrádku. Prostor vám bude chránit tak jako tak.

První volbou pro vás může být levandule. Je to bylinka poměrně jednoduchá na pěstování a prostor zkrášlí svojí krásnou fialovou barvou. Hodí se navíc i do květináče.

Proti mouchám můžete vysadit i mátu. Tu pak navíc můžete využít i na přípravu osvěžujících letních nápojů. Dejte si ale pozor, na zahrádce se máta chová jako plevel. Mohla by tak ublížit vašim dalším rostlinám. Vysadit proti mouchám můžete i myrtu.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/edible/herbs/hgen/fly-repelling-herb-plants.htm
Přidat na Seznam.cz