Portrait Of Man Cleaning House Windows

Prostředek ze dvou ingrediencí, který okna dokonale umyje a vyleští zároveň

Pokud nemůžete dosáhnout perfektně čistých oken bez šmouh a zbytečků prachu, je jasné, že motivace k mytí je téměř nulová. Však proč taky umývat něco, co nikdy neumyjete dokonale? Je to sice většinový problém všech domácností, pokud si na mytí oken nezvete drahé úklidové služby, ale rozhodně to není na místě. Není důvod, aby mytí oken bylo noční můrou každé domácnosti. Stačí pouze začít používat správné přípravky a pomůcky, jen tak se přestanete mytí oken bát. Nekupujte drahé čisticí prostředky, které stejně okna neumyjí tak, jak byste očekávali. Potřebovat budete pouze:

  • mýdlovou vodu,
  • staré triko,
  • noviny a ocet.
Mohlo by vás zajímat:  Barvám v interiéru vládne příroda. Přírodní odstíny uklidňují, nejdůležitější je však osobní vkus
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jak tedy správně na mytí oken, abyste u toho nemuseli nadávat

Na drahé mycí prostředky na okna rovnou zapomeňte. Nikdy neumyjí okna tak, aby byla perfektně čistá. Všechny tyto nesmysly zahoďte, postačí vám obyčejná mýdlová voda. Připravte si silný roztok, vůbec se toho nebojte. Mýdlová voda by měla být horká a umístěná v rozprašovači. V případě potřeby nastříkejte roztok na skvrnu, nechte chvíli působit, půjde vám dobře setřít dolů.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

S prachem vám nejlépe pomůže bavlněné tričko nebo cokoli z čisté bavlny. Až budou všechny skvrny pryč, postříkejte mýdlovou vodou celé okno a vyleštěte ho bavlněným hadříkem. Než začnete okno leštit, opět chvíli nechte působit. Vyhněte se chlupatým hadříkům a látkám, ty by na okně dělaly akorát neplechu. Pouštěly by chloupky na mokré okno. To by pak šlo vyčistit jen velmi obtížně.

Mohlo by vás zajímat:  Bobkový list prostoupí celý domov příjemnou vůní, která odežene všechno negativní pryč

Okna myjte zásadně na jaře, nebo na podzim. Pokud se nemůžete zbavit mastných skvrn, nejlépe vám poslouží roztok octa s vodou, který smíchejte půl na půl. Směs opět nalijte do rozprašovače, postříkejte problematická místa, nechte chvíli působit a vyčistěte.

Přidat na Seznam.cz