Nebezpečí na malé děti číhá všude. Nenápadné předměty se mohou stát smrtící hrozbou

Nebezpečí na malé děti číhá všude. Nenápadné předměty se mohou stát smrtící hrozbou

Pro každého, kdo má doma malé děti, by mělo být na prvním místě jejich bezpečí. A přesto máme skoro všichni doma předměty, které pro ně mohou být nebezpečné. Na co si tedy dát pozor a které to jsou?

Čisticí prostředky

Pro někoho je to automatické, ale přesto si zkontrolujte, zda se nějaké čisticí prostředky nenachází v dosahu dětských rukou. Dítě po nich velmi snadno sáhne, mnoho prostředků má sice dětskou pojistku, ale některé ne a tyto chemikálie jsou opravdu nebezpečné. Mohou podráždit oči, ale i vážně poškodit vnitřní orgány, pokud se jich dítě napije, nebo ho dokonce zabít. Ty, které jsou opravdu nebezpečné, mívají upozornění uvedené i na obalu.

Mohlo by vás zajímat:  Zahradu a balkon v zimě rozveselí hezké dekorace

Osvěžovače vzduchu

Málokdo schovává osvěžovače vzduchu, většinou jsou volně přístupné na toaletě. A třeba vás ani nenapadne, že by mohly být nebezpečné. Ale v rukou dítěte nemají co dělat, pokud se jim dostanou do trávícího systému nebo do očí, mohou způsobit vážné zdravotní komplikace.

Plastové sáčky

Jde o další nebezpečnou věc, kterou míváme doma dostupnou. Pokud se k nim dítě dostane, stačí chvilka nepozornosti a může dojít k tomu, že si plastový sáček nasadí na hlavu. Jde o oprávněnou obavu rodičů, dítě se takto může opravdu udusit. Nenechávejte je v dosahu dětí.

Mohlo by vás zajímat:  Jídelní stůl jako středobod jídelny: Jak vybrat funkční a estetický nábytek
Zdroj obrázku: Freepik

Provázky a kabely

Nejsou bezpečné. Pokud je ve vaší domácnosti místo, kde se dítě může dostat k různým provázkům nebo kabelům, může vzniknout problém. Dětem se provázky líbí a rádi zkouší, co vše s nimi mohou omotat. Bohužel často je nenapadne nic lepšího než si je omotat kolem sebe a to nemusí skončit dobře.

Příbory a zubní kartáčky

Malé děti by tyto předměty měly používat vždy pod dohledem dospělých. Nikde je nenechte bez dozoru, mohou se jimi snadno poranit. Ano, mohou se najíst nebo si vyčistit zoubky, ale ne si vzít vidličku, dát si ji do úst a obíhat s ní stůl. Snadno si zastrčí kartáček hlouběji a poškodí si ústa nebo krk zevnitř.

Zdroj: https://raisingchildren.net.au/toddlers/safety/home-pets/home-safety
Přidat na Seznam.cz