Vaječné skořápky podpoří sansevieru v růstu. Brzy se objeví nové a krásné listy

Vaječné skořápky podpoří sansevieru v růstu. Brzy se objeví nové a krásné listy

Sanseviera není náročná rostlina, a proto je potěšením pro každý byt nebo dům. Stačí ji zalít jednou za čas a její listy obvykle vypadají zdravě a pevně. Může se však stát, že její růst se zastaví a dlouho jí nerostou žádné nové listy. V tomto případě ovšem stačí jeden jednoduchý patent, který bude stimulovat růst rostliny.

Populární rostlina

Sanseviera je jistě jednou z nejpopulárnějších hrnkových rostlin. Úžasně zdobí interiér, absorbuje toxiny ze vzduchu a nepotřebuje žádnou velkou pozornost. Stačí jí občas zalévat trochou vody a nic ji nemůže ohrozit. Pokud se však rostlině zastaví růst, může pomoci přísada, kterou obvykle vyhazujeme do koše. Díky této složce se na rostlině mohou objevit nové a pěkné listy.

Mohlo by vás zajímat:  Pokojové rostliny pomohou vyčistit domácí vzduch a zbaví ho nadměrné vlhkosti

Aby se květině dařilo, musíte jí zajistit vhodné podmínky. Potřebuje polohu s dobrým přístupem ke světlu, ale ne s intenzivně slunečním zářením. Dále potřebuje ekonomické zalévání – přibližně jednou za 10 dní a v zimě stačí jednou za 2–3 týdny. Kromě těchto podmínek je rostlina velmi nenáročná a starat se o ni zvládne i úplný začátečník.

Zdroj obrázku: Freepik

Nové listy

Pokud se sanseviera vyvíjí správně, ale neuvolňuje nové listy, může jí chybět nějaká živina. Složky potřebné pro vývoj dodá rostlině hnojivo založené na vaječných skořápkách, které mají velký vliv na stav rostlin. Pro tento účel je jednoduše rozdrťte a nasypte do prázdného květníku a zakryjte tenkou vrstvou půdy.

Mohlo by vás zajímat:  Kolik ušetříte výměnou klasické žárovky za úspornou LED žárovku?

Potom zalijte vodou a odložte na tmavé místo asi na 2–3 týdny. Po této době vyprázdněte tekutinu a zalijte květinu připraveným hnojivem. Po nějakém čase by se měly objevit krásné pevné listy. Toto přírodní hnojivo podpoří růst rostliny. Přírodní hnojivo z vaječných skořápek je skvělou alternativou k běžným chemickým hnojivům a hlavně vás nebude stát ani korunu.

Zdroj: https://www.masterclass.com/articles/egg-shell-fertilizer-guide
Přidat na Seznam.cz