Pripravek1

Prostředek na mytí nádobí toho dokáže mnohem víc, jeho čisticí účinky překvapí

Směs na mytí nádobí je jednoznačně jedním z nejstarších a nejoblíbenějších variant mycího prostředku. Určen je sice pro mytí nádobí, ale využít ho můžete i na mnoho jiných věcí. Věděli jste, že se s jeho pomocí můžete zbavit plevele na zahradě nebo odstraníte skvrny od kosmetiky a pastelek? Podívejme se na některé z překvapivých možností jeho použití v domácnosti i na zahradě.

Budete mít dokonale čisté látkové boty

Nosíte rádi tenisky, ale po pár nošeních již nejsou bílé? To je naprosto normální a bojuje s tím každý. Pokud nevíte, jak je vyčistit, sáhněte po klasickém mycím prostředku. Snadno a efektivně odstraní nečistoty a zároveň je šetrný k látce. Jedná se proto o ideálního pomocníka při čištění této pohodlné a velmi oblíbené obuvi. Kromě toho s ním můžete stejným způsobem vyčistit také látkové tašky, batohy i kabáty. Jak na to?

Mohlo by vás zajímat:  Běžný mycí prostředek lze snadno nahradit levnou a ekologickou variantou. Potěší vaši peněženku i přírodu
Zdroj obrázku: Freepik

Postup není vůbec složitý. V první řadě nalijte do malé misky teplou vodu, do které přidáte několik kapek čisticího prostředku na nádobí. Do této směsi namočte houbu a poté s ní důkladně vyčistěte látkové boty nebo jiné předměty. Pokud máte na botách odolné skvrny, naneste na ně přímo tekutinu a nechte alespoň půl hodiny působit. Poté je omyjte čistou vodou. Skvrna by měla zmizet.

Odstraní plevel a vyčistí přírodní kámen

Plevel neustále útočí na naše rostliny, a to především venku na zahradě. Místo drahých chemikálií můžete použít obyčejný prostředek, který máte neustále ve své kuchyni. Připravte si roztok na bázi vody. Do litru vody stačí dát jen pár kapek. Poté jej nalijte do láhve s rozprašovačem a vrhněte se na plevel. Postříkejte plevel roztokem několikrát týdně a uvidíte, že rychle zmizí.

Mohlo by vás zajímat:  Termoizolační deka najde uplatnění i v domácnosti a na cestách
Zdroj obrázku: Freepik

Žula, mramor a jiné kameny potřebují speciální péči. Může totiž dojít k poškození jejich povrchu. Nejlepší je na jejich čištění používat jemné prostředky, například saponát na nádobí, který efektivně odstraní nečistoty, ale zároveň nepoškodí materiál. Přírodní kámen byste měli umývat teplou vodou s pár kapkami prostředku na nádobí. U tohoto materiálu je velmi důležitá opatrnost, protože je velmi náchylný, a přitom drahý.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/a22511/new-uses-for-dish-soap/
Přidat na Seznam.cz