collection-buttons-pair-glasses-are-table

Pár kreativních úprav staré oblečení promění v originální model

Už jste se někdy podívali do svého šatníku a měli pocit, že nemáte co na sebe? Nebo jste možná narazili na nějaké staré oblečení, které jste už roky nenosili? Zatím je nevyhazujte! S trochou kreativity a zručnosti můžete přeměnit staré oblečení na nové a vzrušující kousky, které budete rádi znovu nosit.

Dejte oblečení novou barvu

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak dát nový život starému oblečení, je přidat trochu barvy. Můžete to udělat pomocí barvy na textil, nebo dokonce potravinářského barviva.

Chcete-li použít barvu na textil, postupujte podle pokynů na obalu a smíchejte barvu a vodu v nádobě. Poté vložte oblečení do nádoby a zamíchejte, abyste se ujistili, že je oblečení zcela ponořené. Nechte ho v barvivu doporučenou dobu (obvykle kolem 30 minut), poté ho vymáchejte ve studené vodě a nechte uschnout.

Pokud si v kreativních schopnostech věříte, můžete si na oblečení zkusit i něco namalovat. Použijte opět barvy na textil a štětec nebo houbičku, kterými nanesete barvu na oblečení. Buďte kreativní se svými návrhy a nezapomeňte, že můžete míchat barvy a vytvářet nové odstíny. Po dokončení malování nechte oblečení před nošením úplně uschnout.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí recepty, které vrátí ponožkám ztracenou bělost

Potravinářské barvivo je další zábavný způsob, jak přidat barvu vašemu oblečení. Jednoduše smíchejte pár kapek potravinářského barviva s vodou ve spreji a poté směs nastříkejte na oblečení. Vytvořte batikovaný efekt zamotáním látky a zpevněním pomocí gumiček.

Zdroj obrázku: Freepik

Přidejte krajku

Krajka je jemná a působí romanticky, dokáže dodat ženský nádech každému outfitu. Krajku můžete ke starému oblečení přidat mnoha způsoby, například našitím krajkového lemu kolem výstřihu nebo lemu košile či šatů.

Krajku můžete použít také tak, že ustřihnete kousek krajkové látky na stejnou velikost, jako je košile nebo šaty, a poté ji přišijete na látku. Vaše oblečení tak získá zcela nový vzhled a bude působit výjimečně.

Vsaďte na korálky a flitry

Přidáním korálků a flitrů může vaše oblečení získat okouzlující a poutavý vzhled. Na oblečení si můžete přišít korálky a flitry v libovolném vzoru, jako je vytvoření lemu košile či šatů. Nebo vytvořte originální obrazce a vzory.

Můžete také vytvořit výrazný kousek pokrytím celé košile nebo šatů korálky a flitry. To může být sice časově náročný proces, ale konečný výsledek bude jistě ohromující.

Zdroj: https://www.masterclass.com/articles/how-to-tailor-your-own-clothing
Přidat na Seznam.cz