Spathiphyllum

Čističky vzduchu jsou zbytečnost. Směle je nahradí krásné rostliny, které čistí vzduch přirozeně

Čistý vzduch v bytě je věc, na kterou mnohdy nemyslíme, i když bychom měli. Chcete-li čistější vzduch, můžete si pochopitelně koupit drahou čističku vzduchu, která bude ve vašem interiéru vypadat nevzhledně. Anebo se můžete spolehnout na krásné zelené rostliny, které udělají stejnou práci, nejsou tak drahé a ještě ozdobí váš domov. Americká kosmická agentura NASA uznala hned 18 rostlin, které jsou pro čištění ovzduší nejlepší. Dnes se podíváme na několik z nich.

Ttoulcovka

Anthurium neboli toulitka nemá ráda vápník, takže je důležité ji zalévat vlažnou vodou do misky pod květníkem. Po 20 minutách nesmíte zapomenout přebytečnou vodu vylít. Toulitka může neutralizovat škodlivé látky z čisticích prostředků a syntetických tkanin.

Mohlo by vás zajímat:  Rychle a efektivně usušit prádlo jde i v klasické pračce. Stačí ho zabalit do ručníku
Zdroj obrázku: Freepik

Toulcovka má rádi stinná místa, vlhký vzduch a vyšší teplotu, takže je jí nejlépe v koupelně nebo kuchyni (pokud je tam okno). Substrát v nádobě by měl být neustále vlhký a má ráda, když má pokropené listy vodou o pokojové teplotě. Tato rostlina má schopnost absorbovat toxiny z nábytku a kosmetiky. Navíc vypadá velmi elegantně a krásně.

Gerbery a kapradiny

Gerbery jsou krásné a velmi oblíbené. Milují slunce a teplo, proto se jim nejlépe daří na okenních parapetech. Vyžaduje denní zalévání a je poměrně citlivá, proto ji musíte jednou za dva týdny zalít antifungální látkou, např. infuzí kopřivy. Gerbera absorbuje toxické látky, včetně barev, laků, lepidel a čisticích prostředků.

Mohlo by vás zajímat:  Mouchy a komáry odradí od okna nebo terasy rostliny, jejichž vůni nesnesou
Zdroj obrázku: Pixabay

Kapradiny jsou u nás v interiéru poměrně netradiční, ale vypadají nádherně. Navíc nádherně vyčistí vzduch od toxinů a ještě ho zvlhčí. Kromě toho neutralizují škodlivé záření, proto byste je měli umístit do místnosti s televizí nebo počítačem. Zároveň by měly být blízko okna, protože mají rády rozptýlené světlo. Substrát by měl být neustále mírně vlhký a každý druhý den je pokropte vlažnou měkkou vodou.

Zdroj: https://www.hgtv.com/design/remodel/interior-remodel/10-best-plants-for-cleaning-indoor-air-pictures
Přidat na Seznam.cz