pripravek1

Mycí prostředek na nádobí dokáže mnohem víc než se postarat o čistou kuchyni

Mycí prostředek je jedním z nejstarších a nejoblíbenějších produktů na mytí nádobí. Jak už jeho název napovídá, je určen k mytí nádobí, ale ukázalo se, že je ideální i na jiné věci. Věděli jste, že se díky tomuto produktu můžete zbavit plevele nebo odstranit skvrny od kosmetiky či pastelek? Má řadu překvapivých vlastností a možností, jak ho můžete v domácnosti naplno využít. O některých zaručeně nemáte ani tušení! Představujeme vám ty nejzajímavější a nejpraktičtější.

Čistí látkové boty a odstraňuje skvrny

Nevíte, jak vyčistit své oblíbené tenisky? Sáhněte po mycím prostředku. Efektivně odstraní veškeré nečistoty, a přitom nepoškodí jemnou látku. Je proto ideálním a bezpečným čisticím prostředkem pro textilní obuv i jiné látky. S jeho pomocí můžete obnovit čistotu tašek, batohů i kabátů. Stačí dát pár kapek do teplé vody, namočit do směsi houbu a důkladně vyčistit boty.

Mohlo by vás zajímat:  Indukce posunula styl vaření zase dál. Starejte se o ni správně a bude krásná roky
Zdroj obrázku: Freepik

Boty ovšem nejsou jediná látka, na kterou mycí prostředek platí. Můžete ho také použít k odstranění mastných skvrn z různých druhů látek. Skvěle poslouží na záclony, ubrusy i deky. Stačí, když na postiženou oblast nanesete malé množství kapaliny a pár minut budete jemně omývat houbou. Po skvrně nebude během chvilky ani stopy!

Boj s plevelem a čištění přírodního kamene

Útočí plevel na vaše rostliny? Pokud ano, můžete na něj použít mycí prostředek na nádobí. Připravte si roztok z litru vody a několika kapek a nalijte jej do láhve s rozprašovačem. Nastříkejte roztok na plevel několikrát za týden. Výsledky uvidíte velmi rychle a aplikace je přitom velice rychlá a jednoduchá.

Mohlo by vás zajímat:  Banánové hnojivo podpoří růst rostlin a dodá jim důležité živiny
Zdroj obrázku: Freepik

Žula nebo mramor vyžadují zvláštní péči, protože se mohou snadno poškodit. Nejlepší je vyčistit je jemnými prostředky, například obyčejným saponátem na nádobí. Účinně odstraní nečistoty a nepoškodí jemný materiál. Přírodní kámen musíte umýt teplou vodou s několika kapkami mycího prostředku. Během chvilky budou povrchy dokonale čisté a budete mít jistotu, že je nepoškodíte.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/a22511/new-uses-for-dish-soap/
Přidat na Seznam.cz