citron1

Citron nechybí v žádné kuchyni. Jeho další využití už však zná málokdo

Již dlouhý čas je známo, že citron má dokonalé účinky na lidské zdraví, ale i pokožku – hydratuje ji a dodává jí pružnost. Věděli jste, že citron lze využít i jinak? Například jako čistič? Využití je opravdu pestré, nechte se inspirovat.

Čistič pro všechno

K tomuto kroku oloupejte citron, nakrájejte a zalijte ho 150 ml octa. Ráno citron rozmačkejte vidličkou a přidejte stejné množství vody. Směs přeceďte a přelijte do lahve s rozprašovačem. Připravenou směs použijte na čištění kuchyně, koupelny, toalety, zkrátka všude, kde vás napadne. Síla citronu a octa se vyrovná dezinfekčnímu přípravku. Navíc dokáže odstranit i vodní kámen.

Zdroj obrázku: Pixabay

Vyčistí prkénko

I prkénka je třeba udržovat a čistit, aby vydržela dlouho. Bude stačit, když ho potřete rozkrojeným citronem a poté zasypete solí. Dále je třeba nechat suroviny na prkénku působit, alespoň patnáct minut. Opláchněte a máte hotovo.

Vybělí bílé oblečení

Každý to zná – po čase je bílé oblečení zašedlé a nelze ho nijak vybělit. Než oblečení vyřadíte, vyzkoušejte citron. Před praním ho namočte do směsi z citronu a prášku do pečiva, a to minimálně na půl hodiny.

Mohlo by vás zajímat:  Špinavá žehlička nadělá víc škody než užitku. Vyčistit ji lze ovšem jednoduše

Krásné nehty

Z citronu lze připravit revitalizující koupel pro vaše nehty. Po této koupeli budou zdravější, hezčí a pevnější. A příprava je nanejvýš jednoduchá. Stačí přidat několik kapek citronu do teplé vody a namočit si do ní na pár minut nehty.

Zdroj obrázku: Pixabay

Osvěžovač vzduchu

Pokud máte znečištěnou ledničku nebo vám zapáchá, vyčistěte ji pomocí houbičky namočené v citronové šťávě. Citron je také skvělý osvěžovač vzduchu do myčky na nádobí. Stačí pár plátků vložit do myčky a zapnout ji na běžný cyklus. Myčka bude krásně vonět a sklo se bude blýskat.

Odstraní skvrny od borůvek

Borůvky jsou lahodné, oblíbené a zdravé, ale jistě všichni víme, jak moc barví. Pokud připravujete nějaký pokrm z borůvek, zabarvíte si ruce. S těmito skvrnami si poradí citronová šťáva. Vypořádá se také se skvrnami na oblečení. Stačí na pár minut ruce nebo oblečení namočit do připravené šťávy.

Zdroj: https://www.thespruce.com/cleaning-with-lemons-1900459
Přidat na Seznam.cz