Closeup Battery Against Many Other Batteries

Prodlužte život svým tužkovým bateriím. Naučte se s nimi správně zacházet

Navzdory mnoha moderním přístrojům, které v sobě mají zabudovanou baterii, existuje stále spousta užitečných předmětů, které pro svůj provoz potřebují tužkové baterie. Různé hračky, ovladače, hodiny apod. Nevýhodou tužkových baterií však může být potřeba často je měnit a kupovat stále nové. Ale to vůbec není nutné, protože existují způsoby, jak výrazně prodloužit životnost tužkových baterií. Zde je několik návrhů, jak na to.

Nepoužívané přístroje vypněte

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak prodloužit životnost baterie, je zajistit, aby všechny přístroje byly vypnuté, pokud je zrovna nepoužíváte. Možná se to zdá jako samozřejmost, ale plno lidí na to zapomíná. Někdy si ani nevšimneme, že je přístroj zapnutý.

Mohlo by vás zajímat:  Sušené houby mohou snadno podlehnout zkáze. Několik listů zabrání vlhkosti i náletům škůdců
Zdroj obrázku: Freepik

Nejčastěji se to stává u svítilen. Jejich vypínač se posune, aniž byste o tom věděli. Na to existuje jednoduchý trik: omotejte kolem tlačítka velkou gumičku, která ho zajistí ve vypnuté poloze. Pásek lze snadno sundat, když chcete baterku použít, a brání v tom, abyste při každém skladování museli vyjímat baterie.

Baterie nevystavujte přímému slunci

Pokud používáte zařízení venku, vysoké teploty a přímé sluneční světlo mohou způsobit vytečení baterií. Uchovávejte zařízení raději ve stínu anebo tužkové baterie vyjměte, pokud jej zrovna nepoužíváte.

Mohlo by vás zajímat:  Zatuchlý zápach ve skříni má snadné řešení. Ale nejdřív je důležité vypátrat jeho příčinu
Zdroj obrázku: Freepik

Jedním z největších mýtů o tužkových bateriích je ten, že je během teplých dní musíte skladovat v ledničce, aby nedošlo k jejich nečekané expiraci. Není to však pravda! Můžete je celoročně skladovat bez chlazení. Baterie by se měly chladit jen při dlouhodobém žáru nad 50 ºC.

Skladujte je na suchém místě a bez kovů

Přenosné zdroje energie, včetně tužkových baterií, netolerují vlhkost. Pod jejím vlivem podléhají korozi a zničení, což představuje ohrožení provozu elektronických zařízení i našeho zdraví. Vždy je proto udržujte mimo dosah zdrojů vlhkosti, nejlépe při pokojové teplotě. Při skladování si také dejte pozor na blízkost kovů. Kvůli těsné blízkosti kovových předmětů totiž tužkové baterie ztrácejí svou sílu. Uchovávejte je tedy v samostatné zásuvce nebo krabici.

Zdroj: https://www.batteryexperts.co.za/50-battery-hacks/
Přidat na Seznam.cz