Kyprici Prasek1

Každá žena má v kuchyni zázračný prášek, který se postará o zářivě čistý domov

Kypřicí prášek se používá k pečení různých buchet a jiného pečiva. Po takovém přípravku budou potraviny nadýchané a vláčné. Na druhou stranu může být kypřicí prášek použit i jinde v domácnosti, například jako odstraňovač skvrn. Kde jinde lze prášek použít?

Bojuje s hmyzem

Kypřicím práškem posypte veškerá místa, kudy chodí mravenci a jiný hmyz, klidně i švábi. Smíchejte dvě lžičky prášku s jedním litrem vody a nastříkejte na zeď, do rohů místností, kolem linky a jinam. Jestliže nevíte, kudy mravenci a jiný hmyz chodí, přichystejte jim past. Na talířek naneste trochu medu. Kypřící prášek posypte kolem medu a nechte na místě stát dvě až tři hodiny.

Mohlo by vás zajímat:  Obyčejná kosmetika se rázem promění v účinný čisticí prostředek. Stačí vědět, jak ji použít
Zdroj obrázku: Freepik

Bělí zuby

Kypřicí prášek může být skvělým produktem pro bělení zubů. Zesvětlí zubní sklovinu a odstraní již vzniklý zubní kámen na povrchu zubů, nikoli mezi zuby. Stačí smíchat zubní pastu s práškem a čistit tak zuby dvakrát měsíčně. Pokud máte silně znečištěné zuby, použijte jednou za týden.

Vybělí prádlo

Vybělí zažloutlé závěsy, záclony, ubrusy, ale i bílé košile. Stačí dát do pračky jeden až dvě balení kypřicího prášku a trochu pracího prostředku podle barevnosti prádla. Kypřicí prášek funguje jako skvělé bělidlo.

Mohlo by vás zajímat:  Ani alergici se nemusejí vzdát psího mazlíčka. Některá plemena jsou pro ně jako stvořená
Zdroj obrázku: Freepik

Odstraňovač skvrn

Dokáže odstranit skvrny od kávy, čaje, rzi, červeného vína a džusu. Smíchejte vodu s práškem do pečiva tak, aby vám vznikla hustá pasta. Takže na jeden pytlík vám stačí pouze pár kapek vody. Připravenou pastu rozetřete na skvrnu a nechte několik minut působit. Poté opláchněte a podle potřeby opakujte. Také dokáže odstranit plíseň, vlhkost a odolné nečistoty mezi dlaždicemi. Takže v koupelně a kuchyni ho jistě využijete. Smíchejte prášek s trochou vody a aplikujte jej na znečištěná místa. Poté vydrhněte pomocí kartáčku na zuby.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/baking-soda-benefits-uses#3.-Soothe-canker-sores
Přidat na Seznam.cz