Dokonale vyleštěné zrcadlo v pokoji i koupelně: trik spočívá v použitém prostředku

Dokonale vyleštěné zrcadlo v pokoji i koupelně: trik spočívá v použitém prostředku

Zrcadlo je skvělým dekorativním prvkem, ale pouze v případě, že se leskne. Můžete ho dát nejen do koupelny, ale také do pokojů. Opticky jimi zvětšíte místnost, ale dávejte pozor, pokud ho budete dávat do koupelny. Tam se zrcadlo může zničit horkou párou nebo kosmetikou, kterou denně používáme.

Zrcadlu škodí hlavně laky na vlasy

Jak zrcadlo vyčistit tak, aby bylo znovu lesklé a zároveň se na něm neusazovaly nečistoty? Pomoci může pěna na holení, zubní pasta nebo obyčejný čaj. Zkusit můžete také známý ocet nebo salicylalkohol. Zrcadlo byste měli otřít hned po horké sprše nebo koupeli, protože jedině tak zabráníte tomu, že na něm zůstanou nevzhledné pruhy. Navíc vám domácí prostředky ušetří spoustu peněz, které byste utratili za drahé chemické přípravky.

Mohlo by vás zajímat:  Banánové hnojivo podpoří růst rostlin a dodá jim důležité živiny

K leštění zrcadla budete potřebovat jen papírovou utěrku nebo měkký hadřík, pro lepší efekt můžete zrcadlo vyleštit také novinami nebo nylonovými punčochami. Nečistoty zmizí a vy budete mít usnadněnou práci. Pěna na holení je skvělý prostředek na leštění, ale nesmí se to s ní přehánět. Jestliže jí na zrcadlo nanesete hodně, dosáhnete opačného účinku a místo vyleštění se dočkáte většího zašpinění.

Zdroj obrázku: Freepik

Zrcadlo můžete vyleštit pomocí amoniaku nebo octa

Jestliže vidíte na zrcadle pruhy nebo prach, můžete použít amoniak. Dejte si půl litru vody do misky, přidejte mýdlo a lžíci čpavku. Zamíchejte, nalijte do lahve s atomizérem a nastříkejte na zrcadlo. Následně očistěte ručníkem nebo měkkým hadříkem.

Mohlo by vás zajímat:  Stavba sauny svépomocí: cesta k vlastní relaxaci

Ocet je prostředek, který funguje nejen na zrcadla, ale také při úklidu jako takovém. Stačí ho jen nalít do rozprašovače, naředit ho můžete vodou, pokud vám vadí jeho nepříjemná vůně. Následně vyčistěte sklo papírovým ručníkem. Pomoci může také čaj. Uvařte silný čaj, nechte ho vychladnout a nalijte do rozprašovače. Nastříkejte na zrcadlo a vyleštěte. Pomoci může také alkohol nebo zubní pasta.

Zdroj: https://www.bobvila.com/articles/how-to-clean-a-mirror/
Přidat na Seznam.cz