Seven Aa Batteries Hand

Když vyndal staré tužkové baterie, hodil je na zem. Tímto trikem dokázal zjistit, zda jsou nabité

Tužkové baterie doma používáme naprosto běžně. A to buď ty klasické nesoucí označení AA, tak i jejich menší provedení s označením AAA. Málokdo ale dokáže zjistit, zda jsou dané baterie nabité nebo nikoliv. To, že nějaké zařízení nefunguje, ještě nemusí být problém baterií. Nehledě na fakt, že jich mnohdy skladujeme několik a určit ty, které jsou v pořádku, může být pro mnohé těžké.

Metod zjištění je několik

Pokud se jedná o baterie nabíjecí, není nic jednoduššího, než nic neřešit a dát je do nabíječky. Ne každý ale tento typ baterií doma má. Většina používá spíše ty jednorázové, ať už obyčejné, nebo alkalické. Sice existují různé přístroje, které dokážou baterii proměřit, ale proč do nich investovat, když to jde i jednoduše? Bez nutnosti je hned vkládat do různých zařízení a ty následně pouštět. Je totiž ještě jedna varianta zjištění, která je extrémně jednoduchá a celkem přesná.

Mohlo by vás zajímat:  Starší generace netřídí odpad v takové míře jako mladí lidé
Zdroj obrázku: Freepik

Baterie na zem

Že někdo hodí baterii na zem, ještě nemusí znamenat, že se jí chce zbavit nebo ji zlikvidovat. Pokud je to z menší výšky a svisle, jde o jednu z unikátních, ale víceméně přesných metod, jak zjistit zda je baterie nabitá, nebo nikoliv. To, čeho je nutné si všímat, je samotný odraz bateriového článku. Po pádu na pevnou podložku se totiž může, nebo nemusí odrazit. A právě podle toho se pozná, jak je baterie nabitá.

Mohlo by vás zajímat:  Tlakový hrnec šetří čas i peníze. A jídlo v něm připravené je opravdová pochoutka

Odraz rozhoduje

Pokud je baterie nabitá naplno, její odraz je téměř nepatrný. Když k němu dojde, můžete s velkou jistotou říci, že tento bateriový článek budete moci bez problémů použít. Naopak pokud dojde k velkému odrazu, může to značit, že baterie už není v úplně dokonalé kondici. Ale je pravdou, že tento odraz je pozorován zhruba už od poloviny nabití, takže ne vždy musí být baterie zcela vybitá. Ale plná také není, s čímž je na místě počítat a použít ji jenom jako určité nouzové řešení, na kratší dobu.

Zdroj: Life Hacks
Přidat na Seznam.cz