Plisen1

Plíseň je pouze následek problému. Vsaďte proto na účinnou prevenci

Trápí vás houby či plísně na zdech? Takové problémy mají často obyvatelé starých domů nebo domácností s větší vlhkostí. Problém se dá přitom velmi snadno a rychle odstranit do pár minut. Co dělat, když na svých zdech objevíte plíseň? Vyzkoušejte tyto rady.

První pravidlo je vzduch

Pokud vaše domácnost trpí na výskyt plísní, je nutné udržovat stále čerstvý vzduch v místnostech a snažit se vyvětrat vlhkost. Jestliže víte, že váš domov na plísně trpí, určitě nedávejte nábytek těsně ke zdi, ale nechte alespoň trochu volného prostoru mezi stěnou a nábytkem.

Mohlo by vás zajímat:  Tvrdohlavé skrvny a nečistoty odolávají i těm nejlepším čističům. Pomohou prostředky, které málokoho napadnou
Zdroj obrázku: Freepik

Druhá důležitá součást vlhkého prostoru je časté větrání. Vlhkost se může udržet ve vašem domově i tak, přesto je čerstvý vzduch mnohem lepší proti tvoření plísní a hub na zdech. Do šatních skříní můžete dát pytlíčky s krystalky soli spolu s levandulí. Tato směs nejen krásně provoní váš prádelník, ale také vytáhne veškerou vlhkost v místnosti nebo ve skříni, a vaše oblečení tak bude v bezpečí před vlhkostí i plísní. Stejným způsobem fungují látkové sáčky s rýží.

Co dělat, když se plíseň na zdi objeví?

Pokud jste nedokázali tvorbě plísně zabránit, pak je nutné jednat hned, jak na plíseň na zdi narazíte. Pro odstranění a dezinfekci můžete použít ocet, tento domácí přípravek je velmi šetrný, a přesto účinný. Aplikujte přímo na plesnivou zeď pomocí rozprašovače a nechte chvíli působit. Pokud by se vám zdálo, že ocet nezabírá, můžete použít o něco drastičtější prostředky v podobě bělidla nebo čističe na WC.

Mohlo by vás zajímat:  Nábytek s leklým povrchem je krásný, při správné péči bude dokonalý dlouhé roky
Zdroj obrázku: Freepik

Musíte hledat původ plísně

Jestliže se plíseň jednou objevila, s největší pravděpodobností se ukáže zase. Proto je nutné přijít a vyřešit původ vlhkosti, která se v určité části vašeho domova usazuje a vede k plísni. Skvělým pomocníkem je pohlcovač vlhkosti, který dnes můžete pořídit v každém obchodě s domácími spotřebiči. Pohlcovač vlhkosti dokáže skvěle vstřebat celkovou vlhkost místností a zanechat po sobě optimální vzduch pro zdravý život.

Zdroj: https://www.homedepot.com/c/ah/how-to-get-rid-of-mold/9ba683603be9fa5395fab907c52351c
Přidat na Seznam.cz