Living Room 2569325 1920

Proč se doma necítíme dobře: Mohou za to barvy, materiály, nábytek i nedostatek přírody

Domácnost je místem klidu a harmonie, proto by se tak u nás měli cítit přátelé a celá rodina. Tato skutečnost není přenesená pouze na domácí prostředí, ale také do kanceláře a jiná veřejná místa. Všude tam chceme, abychom se cítili příjemně, v klidu a pohodě. Některá místa naopak působí opačným dojmem. Někdy to dokonce může být i naše domácnost. Jak lze vnést do domácího interiéru pohodu a klid?   

Přírodní materiály

Jako první byste se měli rozhlédnout kolem sebe. Co u vás v domácnosti převládá? Je to nepořádek, chaos a pouze průmyslové materiály? Zkuste prostor vybavit pomocí přírodních doplňků. Umístěte do místnosti pokojové rostliny, především ty, které mají neustále krásně zelenou barvu. Například dracena, tchýnin jazyk a jiné. Mimo jiné, rostliny mají schopnost čistit vzduch od jedovatých plynů. Také vyměňte kov za dřevo. Bude stačit, když použijete například dekorace z přírodnin, vlněné deky a jiné. Jednoduše zkuste vytvořit postupem času udržitelné prostředí. Takový interiér dodá pocit harmonie a spokojenosti.  

Mohlo by vás zajímat:  Při koupi nábytku myslete primárně na praktičnost. Tohle v jednotlivých místnostech nesmí chybět
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Nábytek ve stylu harmonie

Přírodniny budou dokonalé nejen jako dekorace a doplňky, ale v interiéru, kde má vládnout pohoda, bude potřeba, aby se příroda objevila i na věcech, které používáte každý den. Myslíme tím jistojistě nábytek. Zvolte nábytek ze dřeva. V dnešní době již není podmínkou, že dřevěný nábytek je předražený. Mnohdy takový kvalitní nábytek je ve stejné cenové relaci, jako nábytek z plastu. Například smrkové lůžko nebo konferenční stolek a komody nebudou stát majlant a zajistí pohodu v interiéru. V kuchyni zase bude ideální kamenná deska na kuchyňské lince, dřevěné police, ale i schody. Tyto materiály odpovídají biofilnímu stylu. A  co je nejlepší? Takové prvky, nábytek a materiály vydrží dlouhá desetiletí. Stanou se celoživotní investicí, neškodí zdraví a vyzařují harmonii.    

Mohlo by vás zajímat:  Potřebujete se po povánočním úklidu zrelaxovat? Poradíme jak
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Světlo a barvy

Nejen nábytek a rostliny, ale také barvy a dostatek světla hraje zde hlavní roli. Barvu vyberte podle toho, která na vás působí uklidňujícím dojmem. Většinou je to barva béžová, zelená a světle hnědá. Je také ale potřeba si uvědomit, že na každého barvy působí jiným dojmem, proto se s celou rodinou domluvte. Výše uvedené barvy by měly působit uklidňujícím a svěžím dojmem. Zelená barva splyne s harmonickým interiérem, zatímco bílá a šedá opticky zvětší prostor. Bílou a šedou barvu doporučujeme doplnit teplejšími doplňky ve větším množství. Například výše zmíněné přírodní dekorace.   

Zdroj: Autorský text
Přidat na Seznam.cz