Hand Washing 4818792 1280

Riziková místa v koupelně mohou vážně ublížit naší pokožce. Pravidelná dezinfekce je základ

Koupelna je nejaktivněji využívaným pokojem v domě. Trávíme zde hodně času, který věnujeme převážně hygieně. Mimo to je koupelna domovem mnoha bakterií, virů a hub. Abyste zabránili onemocnění a infikování těmito nezvanými hosty, je třeba koupelnu udržovat stále čistou. Pokožka na našem těle je obzvláště ohrožena, protože ji denně vystavujeme těmto vlivům.

Místa nebezpečná pro pokožku

Nepravidelné čištění koupelny ovlivňuje množství mikrobů, což je jistě hlavním problémem. Chcete-li mít koupelnu bez patogenních organismů, musíte o ni pečovat nejlépe každý den. Jakmile se vykoupete a vyčistíte si zuby, je dobré vanu vytřít do sucha, zabráníte tak množení mikrobů či plísní. Alespoň jednou týdně byste měli ručníky, rohožky, záchod a kliky řádně vyčistit a vydezinfikovat. Nejhorší ze všech stále zůstává toaleta a její okolí. Pokud splachujete, měli byste vždy dát dolů poklop. Pokud jej dolů nedáte, po spláchnutí mohou bakterie vystříknout až dva metry daleko.

Mohlo by vás zajímat:  Vodní kámen na bateriích spolehlivě odstraní silná kyselina, kterou běžně přidáváme řady do jídel
Zdroj obrázku: Pixabay

Proč je koupelna rizikem pokožky?

Nejen bakterie obsažené v toaletě jsou pro pokožku nebezpečné. Houby a plísně obsažené i jinde v koupelně jsou rovněž rizikové. Najdeme je tam, kde bychom to ani nečekali. Například na mycí houbě, ručnících, zubních kartáčkách, koberečcích, vaně a sprchovém koutě. Veškeré předměty mají dvě společné vlastnosti: vlhko a teplo! Což jistě podporuje růst nepříznivých organismů. Pokud jste atopik či máte lupénku, buďte velmi obezřetní.

Chemické přípravky

Když chceme čistit koupelnu, na pomoc vezmeme chemické čisticí prostředky. I když je taková chemikálie jistě účinná, rozhodně ale není šetrná pro naše zdraví. Přesněji řečeno, pro lidské zdraví jsou takové přípravky přímo nebezpečné. Pokud si je nalijete přímo na pokožku, spálí vás. V nejlepším případě kůži jen podráždí, proto doporučujeme mít na používání takových prostředků vždy rukavice a manipulovat s nimi v dobře ventilované místnosti.

Zdroj: https://www.bobvila.com/slideshow/11-bathroom-hazards-that-harm-your-home-and-health-50869
Přidat na Seznam.cz