washing-machine-2668472_1920

Vitamín C má velmi málo známou vlastnost, ve správném skupenství umí být efektivním čističem

Vzpomínáte si, kdy jste naposledy čistili pračku? Většina lidí na to hodně zapomíná i přesto, že by rozhodně neměli. Čistá pračka znamená čisté prádlo. Na to nikdy nezapomínejte. Na troubu nebo kuchyňskou linku žádná dobrá hospodyňka nezapomene. Děláme to pravidelně a automaticky. Ale pračka? Možná si ani nemyslíte, že právě pračka potřebuje nějakou zvláštní péči. To je samozřejmě nesprávný přístup, protože všechny spotřebiče potřebují péči.

Účinná likvidace bakterií

Většina bakterií z prádla může v pračce přežít, pokud perete v nízkých teplotách. Navíc se jim daří v tamních podmínkách. Mohou zde také začít růst plísně a houby, což dává oblečení i povlečení znatelný a nepříjemný štiplavý zápach. Naštěstí jsme našli jednoduchý trik, jak správně vyčistit pračku. Jak to udělat? Budete k tomu potřebovat jen 4 ingredience a věřte, že je to úžasně snadné. Co budete potřebovat? Stačí:

  • voda,
  • kyselina citronová,
  • kyselina askorbová,
  • tablety na mytí.
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Snadný postup

V první řadě musíte otevřít přihrádku, do které obvykle dáváte prášek nebo tekutý prací prostředek. Pokud si všimnete nějakých nečistot, omyjte je. Následně nalijte do hrnce šest litrů vody. Nyní smíchejte půl sáčku kyseliny askorbové, kterou možná lépe znáte jako vitamín C, a půl sáčku kyseliny citronové v teplé vodě a směs nalijte do hrnce. A tuto směs nalijte do pračky. Spusťte dlouhý program s předpírkou, hlavním praním a extra mácháním, a to vše na 90 stupňů (nebo maximální možnou teplotu).

Mohlo by vás zajímat:  Kanalizační potrubí bývá zdrojem nesnesitelného zápachu. Zbavte se ho jednou provždy

Otevřete a vyprázdněte filtr. Nyní přidejte šest tablet do myčky a spusťte stejný program, jako poprvé. Až skončí, vezměte houbu a vyčistěte otvor pračky. Přidejte dalších šest tablet do myčky a spusťte stejný program po třetí! Poté se můžete podívat, jak čistá vaše pračka je. Nezapomeňte vždy nechat otevřená dvířka a postup opakujte jednou tři až šest měsíců, nebo dle potřeby. Až ucítíte z pračky zápach, ihned to udělejte.

Zdroj: Autorský text, Wikipedia, wikiHow
Přidat na Seznam.cz