Fruit Fly 219392 1920

V tašce z obchodu nemusí být jenom nákup, řada lidí domů nevědomky přinese i nebezpečné škůdce

Mnoho domácností bojuje se škůdci, někdy mohou zničit celý nákup nebo zásoby, které máte ve spíži. Někteří se mohou schovávat velmi dlouho před našima očima a mohou způsobit mnoho škody na potravinách. Chutnají jim totiž potraviny, jako je mouka, těstoviny nebo sladkosti. 

Na internetu najdete mnoho tipů, jak se jich zbavit, ale víte, jak se do vašeho domova dostali? Může se stát, že si je s sebou přinese z obchodu. Těmi nejméně oblíbenými jsou potravinoví moli. 

Snad každý měl doma potravinové moly

Je to malý hmyz, a schovává se do mouky, ořechů nebo dalších zrn, které máte schované ve skříních. Mnoho lidí si myslí, že moli nejsou škodliví zdraví, opak je ale pravdou. Svými výkaly znečišťují veškeré zásoby pro domácnost a také je pokrývají pavučinami. Podporují růst bakterií, které mohou způsobit trávicí potíže a alergie.

Mohlo by vás zajímat:  Pět originálních způsobů, jak využít kostky ledu v domácnosti
Zdroj obrázku: Pixabay.com

I když si v obchodě koupíte mouku nebo jinou takto zabalenou potravinu, je možné, že v ní moli jsou, protože už byla v regálu příliš dlouho. Když tento hmyz hledá potravu, může rozžvýkat kartonové nebo fóliové obaly. Nejlépe uděláte, když obal i s obsahem vyhodíte, pokud jste potravinové moly objevili. 

Pokud chcete molům zabránit, aby se znovu vrátili nebo se rozmnožili, přesypte si veškeré potraviny do skleněných nádob a sklenic a pevně je uzavřete. Okolo nich můžete položit několik bobkových listů, jejichž vůni nemají rádi. 

Mohlo by vás zajímat:  Originální vánoční ozdoby si vyrobíte snadno, i na poslední chvíli

Dalším problémem v domácnosti jsou ploštice

Ploštice jsou hmyz, který se živí naší krví. Žijí v zákoutích našich postelí a matrací, mohou se ale objevit v soklových lištách, knihovnách, elektrických zásuvkách nebo skříních s oblečením. Mohou způsobit alergie, která se projeví červenými skvrnami po celém těle. Domácí prostředky na hubení proti nim mnohdy nepůsobí, nejlepší je zavolat si specializovanou firmu, která se zabývá dezinfekcí.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Oděvní moly nenajdete jen u babičky ve skříni. Mohou se objevit také v obchodě s oblečením, které si nakoupíte. S ním si domů přinesete i moly. Moly poznáte podle nažloutlé nebo hnědé barvy. Kladou vajíčka na spoustu míst, ale můžete se jich zbavit pomocí levandule, která jim nevoní.

Zdroj: Autorský text, Wikipedia
Přidat na Seznam.cz