Woman S Hand Closing Door Microwave Oven Sets Time Heating Food

Mikrovlnnou troubu se vyplatí udržovat čistou, naštěstí to jde velice snadno

Mikrovlnná trouba je neocenitelným pomocníkem v každé domácnosti. Bohužel na jejích stěnách také často ulpívají různé skvrny a nečistoty nebo zaschlé zbytky jídla. Základem je tedy správné čištění. Úplně nejjednodušší je dát do misky tři lžičky kyseliny citronové, zalít vodou a nechat misku uvnitř mikrovlnky po dobu dvou minut ohřívat. Pak už jen stačí otřít vnitřek vlhkým hadříkem. Citron vás zároveň zbaví zápachu.

Vyzkoušejte ocet

Mikrovlnnou troubu spolehlivě vyčistí i ocet. Stejně jako kyselina citronová má totiž dezinfekční účinek a rovněž dokáže odstranit nepříjemný zápach. Na rozdíl od citronu má ale štiplavější a nepříjemnější vůni, kterou ne všichni dokáží akceptovat. Octový zápach ale z mikrovlnky po nějaké době sám vyprchá.

Mohlo by vás zajímat:  Vyberte pro své čisticí prostředky to nejlepší místo, kde budou schované a zároveň po ruce

Vodu a ocet smíchejte v poměru 1 : 1. Poté misku se směsí vložte do mikrovlnné trouby a použijte úplně stejně jako kyselinu citronovou. Do vody můžete zapíchnout párátko, které zabrání explozi vody při dlouhém ohřívání. Zařízení nastavte na co nejvyšší výkon, aby vzniklá pára mohla navlhčit zaschlou špínu, kterou pak už jen lehce setřete hadříkem.

Zdroj obrázku: Freepik

Jedlá soda zatočí s odolnými skvrnami

Pokud jsou nečistoty už extrémně rozsáhlé a zaschlé, nejlepší je použít jedlou sodu. Zkombinujte tři až čtyři čajové lžičky sody s vodou, aby se vytvořila mírně tekutá směs, a použít ji stejně jako ocet nebo kyselinu citronovou. Pokud se rozhodnete mikrovlnnou troubu manuálně umýt, nezapomeňte vyčistit také ventilátory, na kterých ulpívá mnoho nečistot. K tomu použijte kartáč a vysavač.

Mohlo by vás zajímat:  Ne vždy je na úklid dost času nebo nálada. Tyto triky vám usnadní práci

Odkládáním čištění a zanedbáním péče o mikrovlnnou troubu riskujeme zkrácení její životnosti a snížení výkonu. Navíc přichází do styku s jídlem, vyplatí se tedy udržovat ji čistou. Předejít znečištění můžete používáním ochranného poklopu, který je omyvatelný. Pokud po vyčištění jakýmkoliv způsobem chcete mikrovlnné troubě dodat krásnou vůni, zkombinujte citron s kořením, například hřebíčkem nebo skořicí.

Zdroj: https://www.today.com/series/how-often-should-you/how-often-you-should-clean-your-microwave-right-way-do-t82811
Přidat na Seznam.cz