Uklidit celý dům nemusí být fuška. Stačí zavést několik úklidových pravidel

Že je uklidit dům bez námahy nemožné? Ale vůbec ne. Jen musíte mít v úklidu systém, který vám pomůže uklízet rychle a efektivně. Většina odkládá úklid až do doby, než je opravdu nutné dům dát do pucu. A to je právě ta chyba, uklízet dům byste měli pravidelně, systematicky a bez námahy. Ale jak toho docílit? Úplně jednoduše, použijte rady uvedené níže.

Zdroj obrázku: Freepik

Sestavte si plán úklidu

Plán úklidu rozhodně není zbytečností, jak se mnozí domnívají. Je totiž velmi důležité vědět co a kdy budete uklízet. Musíte činnosti provádět po sobě tak, abyste nemuseli uklízet pořád dokola. Když nejprve vyluxujete a pak půjdete povlékat postel, je to špatně. Proč? Protože povlékáním rozvíříte prach a můžete vysávat znovu. Pokud se rozhodnete nejprve zamést a pak až utírat prach, je to také špatně. Uklidíte podlahu a smetete na ni znovu prach z polic, takže můžete uklízet podlahu znovu.

Jaká pravidla tedy dodržovat, abyste uklidili dům hned na první dobrou? Tato otázka je velmi jednoduchá. Stačí dodržet pravidlo, že dům vždy uklízíme směrem od shora dolů a zleva doprava. Cílem není ani uklidit dům během jednoho dne. Zkuste uklízet průběžně, střídat činnosti podle sestaveného plánu a úklidu se věnovat každý den po dobu 15 minut. Váš dům tak bude celý týden zářit čistotou a vy se můžete věnovat svým oblíbeným aktivitám.

Mohlo by vás zajímat:  Vodní kámen zkracuje rychlovarné konvici život. Všechen snadno odstraní přírodní prostředky
Zdroj obrázku: Freepik

Udržujte pořádek

Ne nadarmo měly naše babičky pro každou věc své místo. To má hned mnoho výhod. Nemusíte uklízet rozházené věci po baráku, víte, kam sáhnout podle toho, co zrovna potřebujete a váš dům bude vypadat neustále uklizený. Sezónní věci, které nepotřebujete, umístěte na půdu či do sklepa. Uklizeněji dům vypadá, pokud je většina věcí schovaná ve skříni nebo jiných úložných boxech. Venku si ponechejte jen takové věci, které používáte často. Dojem uklizeného domu ruší také oblečení na poličkách, stole, posteli, židli a jiných odkládacích místech.

Zdroj: https://www.popularmechanics.com/home/interior-projects/how-to/g1238/15-secrets-to-cleaning-your-home-in-half-the-time/
Přidat na Seznam.cz