Zaves1

Dokonale čistý sprchový závěs je teprve ozdobou koupelny. Obnovit jeho krásu jde snadno

Perfektně čistá a zářivá koupelna je snem každé hospodyně. Čistý sprchový závěs je ovšem něco, na co mnoho lidí zapomíná. Navíc to většinou není jednoduché, pokud dobře nevíte, jak na to. V závěsu se často hromadí nečistoty, usazeniny a plísně. Rozhodně byste ho proto neměli ignorovat a odkládat jeho vyčištění na příště. Řekneme vám, jak dosáhnout dokonalé čistoty, aniž byste se příliš nadřeli. Čištění zabere jen pár minut a poté ho dáte do pračky a vyperete jako běžné prádlo.

Mohlo by vás zajímat:  Průzračně čistá okna získáte snadno a rychle díky několika mála trikům
Zdroj obrázku: Freepik

Jak čistit polyesterové závěsy?

Způsob čištění vždy musí odpovídat materiálu, protože se prodává několik různých variant. Pro údržbu polyesterových nebo PVC variant je ideální lihový ocet. Sprchový závěs rozložte na rovný povrch a obě strany důkladně otřete houbičkou namočenou v octě. Pokud jsou na povrchu plísně nebo odolné skvrny, přidejte do prášku na prádlo několik lžic jedlé sody nebo sklenici octa. V této směsi závěs vyperte v pračce. Teplota nesmí překročit 40 stupňů a program by měl být na syntetiku, jinak produkt zničíte.

Mohlo by vás zajímat:  Mikrovlnnou troubu se vyplatí udržovat čistou, naštěstí to jde velice snadno

Jak čistit bavlněné závěsy?

V tomto případě je nejlepší na čištění obyčejné mýdlo. Rozložte závěs na podlahu a důkladně ho očistěte hadříkem namočeným v mýdlové vodě a poté ještě samotným mýdlem. Výhodou těchto závěsů je fakt, že je můžete prát v pračce až na 60 stupňů na program pro bavlnu. Je-li hodně znečištěn, můžete do pracího prášku přidat trochu jedlé sody.

Zdroj obrázku: Freepik

Chcete-li zabránit vzniku plísní, po vyprání a před pověšením ho namočte do velmi slané vody. Díky tomu ho ochráníte před vlhkostí a nebudete si muset dělat starosti s plísněmi. Pamatujte ovšem, že nejdůležitější je pravidelná údržba, bez které se neobejdete. Dobrou zprávou je, že čištění sprchových závěsů není nijak složité a zvládnete ho během chvilky. Jedině tak bude vždy čistý a bude ve vaší koupelně jen zářit. Zlepší se vaše zdraví, ale také vzhled celé koupelny.

Zdroj: https://www.mollymaid.com/cleaning-tips/bathrooms/shower-curtain-cleaning/
Přidat na Seznam.cz