Tidy 4666515[1]

Při úklidu řadu míst přehlížíme. Hromadí se na nich prach a to může negativně ovlivnit naše zdraví

I když uklízíme důsledně, často mnoho míst vynecháme. Jak proto, že si neuvědomíme potřebu úklidu, tak i proto, že na ně zapomeneme. Nebo jednoduše proto, že už se nám uklízet nechce. Málokdy si ale uvědomíme, že právě na těchto opomíjených místech se začne hromadit mnoho prachu. Ten se následně dostává do vzduchu a může negativně ovlivňovat i naše zdraví. Proto buďte důslední.

Zapomínáme na mnoho míst

V každém domě nebo bytě je řada míst, na která při úklidu zapomeneme. A to se může vymstít. V momentě, kdy na tato místa zapomeneme, prach se z nich uvolňuje a usazuje se nám po bytě.

Mohlo by vás zajímat:  Exotické krasavice jsou ozdobou každého interiéru, při správné péči i několik let

Botník

Na botách přinášíme domů spoustu nečistot v podobě písku, kamínků, ale i prachu. Nezapomínejte proto při úklidu také na botník.

Matrace

Spánkem bychom měli strávit asi osm hodin denně.  Při vysávání matrací z obou stran eliminujete množství roztočů a váš spánek bude zdravější.

Košťata a prachovky

Košťata a prachovky jsou nezbytné věci pro udržení čistoty v každé domácnosti. Ale ruku na srdce, nezapomínáte na jejich špinavé štětiny při vysávání? Přitom pokaždé, když tyto věci použijeme, uvolňují se z nich zbytečně částečky prachu, které mohly skončit ve vysavači.

Zdroj obrázku: Pixabay

Ventilační mřížky

Ventilační mřížky, digestoře, fény a jiné přístroje, které pracují na cirkulaci vzduchu. Všude tam se usazuje prach, který dále proudí do vaší domácnosti. Elektrickým přístrojům navíc prodloužíte jejich životnost, když jejich mřížky budete udržovat čisté a tím nebude docházet k jejich přehřívání.

Mohlo by vás zajímat:  Více světla do interiéru vnesou triky s barvami, zrcadly nebo dekoracemi

Reprobedny

Ano, na reprobedny a jiné reprosoustavy které máme u televizorů, počítačů a jiných elektrospotřebičů bychom také neměli zapomínat. V různých štěrbinkách těchto bedniček zůstává usazený prach. Dbejte, aby nedošlo k poškození sníženým výkonem, nebo vhodným nástavcem.

Klávesnice

Známá věc, že většina lidí u počítače žije se vším, co k tomu patří. Kouří, pije, jí a podle toho klávesnice vypadá a musí ji občas vyčistit. Ale ani vy ostatní, co nic z toho neděláte, se neubráníte usazenému prachu ve vaší klávesnici u počítače nebo notebooku.

Mohlo by vás zajímat:  Úklid za pár korun aneb Efektivní čističe na různé povrchy i nečistoty lze vyrobit z pár běžných věcí

Závěsy

Prach se také velmi často usazuje nejen na závěsech a záclonách, ale také na žaluziích roletách a parapetech. Použijte vhodný štětinový nástavec a při vysávání na tyto místa nezapomínejte.

Prach, nejčastější alergen

Často způsobuje:

  • Kašel, kýchání, rýma, dýchací potíže
  • bolest v krku, bolesti hlavy
  • svědění očí, neklidný spánek

Tady je ukázka největších lapačů prachu, které se zdají na první pohled čisté. Přidat bychom k nim mohli ještě dna a rohy zásuvek, skříněk, ale také pokojové květiny. Vysáváním těchto nenápadných míst brzy zjistíte, že prachu ve vaší domácnosti výrazně ubylo.

Zdroj: https://www.sunkoolac.com/blogs/4-places-in-your-home-that-accumulate-dust-easily
Přidat na Seznam.cz