Dobrá zpráva pro odpůrce pavouků: existují metody, jak se jich jednou provždy zbavit

Ačkoliv jsou pavouci bezpeční tvorové, které nám v našich zeměpisných šířkách neublíží, pro mnohé představují noční můry. Boj s nimi je ale velmi často nerovný a pavouci v něm mají navrch. Nicméně i když nepatříte mezi lidé trpící arachnofobií, nejspíše neobdivujete pavučiny roztažené po stropě a v rozích místností.

Při boji s pavouky přitom stačí dodržovat několik zásad a zbavíte se jich jednou provždy. Počítejte ale s tím, že přijdou znovu. Dlouhodobá prevence je tedy při boji s těmito drobnými klepítkatci to nejdůležitější.

Nechte je vyhládnout

Při boji s jakýmkoliv hmyzem se doporučuje zbavit tento hmyz přirozené potravy. Pavouci se v drtivé většině živí dalším hmyzem a roztoči, které loví do svých sítí. V domácnosti mezi jejich běžnou potravu patří mouchy, rybenky nebo mouční moli. Pokud se zbavíte tohoto hmyzu, pro pavouky přestane být vaše domácnost atraktivní.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jenže jak se zbavíte těchto drobných záškodníků? Podobně jako pavouků. Stačí, když jim seberete potravu. Tito roztoči a drobný hmyz se nejčastěji živí zbytky potravy a bakteriemi ukrytými v prachu. Nenechávejte ve své domácnosti zbytky potravy, pravidelně vysávejte a stírejte prach a pozornost také věnujte sezónnímu oblečení v krabicích na půdě. Všechny tyto prvky přitahují otravný hmyz.

Mohlo by vás zajímat:  Dosáhněte dokonale čisté a lesklé podlahy díky speciálnímu prostředku, který nekoupíte v žádném obchodě

Co pavoukům nevoní?

Mezi další tipy, kterými se zbavíte pavouků, patří mechanické překážky jako sítě do oken. Pavouci se do vaší domácnosti velmi často dostávají právě skrz otevřená okna. Sítě do oken zamezí vstup pavoukům i při otevřených oknech. Krom toho se také zbavíte komárů, berušek a dalšího nepříjemného hmyzu.

Zdroj obrázku: Pixabay

Pavouci mají také velmi vytříbený čich a existují vůně, které jim zkrátka nevoní. Mezi ty patří například levandule nebo máta. Vysaďte kolem oken a do rohů tyto rostliny a pro pavouky se vaše domácnost stane hned méně atraktivní.

Zdroj: https://www.countryliving.com/uk/homes-interiors/interiors/how-to/a56/how-to-keep-spiders-out-of-your-house-the-natural-way/
Přidat na Seznam.cz