bydlenisnu.cz_ksystem_cz_nahledovy

Je čas na jarní mytí oken! Nezapomeňte na údržbu žaluzií

Když první jarní paprsky zasvítí na ušmudlaná okna, většinou hned bereme kbelík s vodou, hadr a pouštíme se do mytí. Často přitom ale zapomínáme na důkladné vyčištění žaluzií.

Prach se usazuje na interiérových i venkovních žaluziích, šetrné vyčištění si proto zaslouží oba typy. Úklid se nedá nijak uspěchat, pečlivost se ale vyplatí. Prach usazený na lamelách jinak může způsobovat alergie a další nepříjemnosti.

Okenní žaluzie čistěte ještě před mytím oken. Jakmile budou vyčištěné a suché, vytáhněte je a věnujte se sklům.

Údržba interiérových žaluzií

Vnitřní žaluzie nejprve vyluxujte vysavačem. Někomu vyhovuje vysávání úzkou hubicí, jiné hospodyňky zase nedají dopustit na kulatý kartáč. V každém případě snižte výkon a lamely vysavačem příliš nedřete.

Mohlo by vás zajímat:  CleanMaxx: V jednoduchosti je síla

Luxování zbaví okenní žaluzie prachu, na další nečistoty ale platí jedině mokré čištění. Můžete použít jemný hadřík, speciální kartáče nebo klidně starou bavlněnou ponožku. Důležité je přidat do vody odmašťovací přípravek, poslouží i obyčejný ocet.

Lamely žaluzií vždy čistěte z obou stran a dávejte pozor, aby se nezkřivily.

Žaluzie

Vertikální žaluzie do pračky nepatří

Pokud máte vnitřní vertikální žaluzie nebo třásňové závěsy, je velmi lákavé sundat je a dát do pračky. Své žaluzie byste tak ale akorát zničili. Můžete je zlehka vyluxovat, třásňové závěsy od české firmy K-system dokonce umožňují ruční praní ve vlažné vodě.

Mohlo by vás zajímat:  Triky na vyčištění trouby bez dlouhého drhnutí a speciálních přípravků

Pro kompletní vyčištění se používá ultrazvuk, takový úklid ale provádí jedině profesionálové a ceny se pohybují okolo 100 Kč za metr čtvereční.

bydlenisnu.cz_ksystem_cz_02a

Na exteriérové žaluzie šetrně

U tohoto typu okenních žaluzií se častěji setkáte s většími nečistotami, které jsou navíc odolnější. Přesto i je čistěte se zvýšenou opatrností a nedrhněte je kartáčem. S nečistotou jinak odstraníte i vrchní ochrannou vrstvu a žaluzie tak znehodnotíte.

I v tomto případě tedy nejvíce využijete hadr a vodu se saponátem.

bydlenisnu.cz_ksystem_cz_03

Spolehněte se na českou kvalitu

Pokud o pořízení žaluzií teprve uvažujete, prohlédněte si sortiment české firmy K-system, která se výrobou a prodejem stínící techniky zabývá již od roku 1991. Kromě žaluzií (interiérových i venkovních) nabízí i sítě proti hmyzu do oken i dveří.

Přidat na Seznam.cz

Jedna odpověď na “Je čas na jarní mytí oken! Nezapomeňte na údržbu žaluzií”

  1. Používáme venkovní rolety a jsou fakt super, o hodně lepší než klasické žaluzie. Skvělé je taky ovládání, rolety se dají napojit na chytrou domácnost a můžete je tak ovládat ze svého telefonu, což je super.

Komentáře jsou uzavřené.