Prázdné obaly od vajec lze recyklovat už doma, jako květináče, dekorace, nebo hračky pro děti

Kartonové krabice na vejce často končí v koši, což je škoda, protože je lze použít mnoha způsoby. Výhodou je, že se jedná se o materiál, který lze snadno zpracovat – řezat, ohýbat, pomalovat. S trochou kreativity z něj dozajista vykouzlí krásné dílo i úplný začátečník.

Tip 1: Šperkovnice

Díky obalům na vejce už nemusíte mít různě pomíchané náušnice a řetízky v jedné krabičce. A nemusíte se vůbec bát, že by obaly mohly vypadat na vašem stolku poněkud lacině. S trochou snahy je lze přetvořit v krásné šperkovničky, které budou pýchou vaší ruční práce.  Můžete je třeba polepit flitry nebo oblepit barevným papírem.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Tip 2: Mini zahrada

Do několika malých přihrádek, kterými obaly disponují, můžete zasadit malé kytičky nebo bylinky. Stačí nasypat trochu půdy do vajíček a do ní vložit semínka. Až rostliny trochu porostou a zezelenají, budete mít opravdu působivou mini zahradu, kterou můžete oživit klidně všechny parapety v domácnosti. Třeba sukulenty – malé kaktusy – se v nich budou vyjímat prostě báječně!

Tip 3: Dekorativní krabička na sušenky

Do každého z otvorů v krabičce se krásně vejdou sušenky nebo muffiny. Nezáleží na tom, zda jsou domácí nebo kupované, v takové rustikální krabičce žádné sladkosti nikdo dlouho neodolá. Také se může jednat o nápaditý dárek vašim blízkým – stačí jen převázat balení stuhou!

Mohlo by vás zajímat:  Citron je skvělá alternativa k chemickým čističům, která není toxická a navíc krásně voní
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Tip 4: Vánoční dekorace na stůl

Vánoce jsou každým slavené svátky a každou z přihrádek obalu lze zaplnit třeba zdobenou skořápkou, baňkou, jehličím a dalšími drobnostmi. Vytvoříte si tak originální ozdobu, kterou můžete položit třeba na stůl nebo na parapet. O svátcích vám bude denně dělat radost a pohladí u srdce. Mimo jiné můžete podobnou verzi připravit i na Velikonoce.

Tip 5: Nakreslete si autíčko

Obaly na vejce jsou ideální i pro výrobu kartonových hraček pro děti. Nemusíte je malovat jen vy, určitě se tak rády zabaví i vaše ratolesti. Fantazii se meze nekladou, takže z obalu může být nejen kamion, ale taky třeba vesmírná loď. Jak se ukazuje, zábava s kartonovými obaly od vajec prostě nezná hranic!

Přidat na Seznam.cz