Towel 1838210 1920

Domácí aviváž bez nebezpečné chemie změkčí každé oblečení i ručníky, stačí dvě ingredience za pár korun

Kdo by se po koupeli nebo horké sprše rád nezabalil do načechraného, voňavého a měkkého ručníku? I ty nejkvalitnější ručníky se ale častou tanou hrubými a tvrdými. Jak snadno obnovit jejich měkkost? Rozhodně to neudělá aviváž, která se by se naopak na ručníky neměla používat vůbec. 

Zkuste místo chemické aviváže použít domácí

Většina z nás dává aviváž do prádla z důvodů, aby prádlo hezky vonělo. Možná ale aviváže dáváte mnoho nebo ji nesprávně naředíte. Místo změkčení se tak dočkáte jen toho, že se jejich vlákna usazují a ručníky ztratí schopnost absorbovat vlhkost, pomalu schnou a také zdrsní.

Mohlo by vás zajímat:  Vyčistit dokonale koupelnu bývá nadlidský úkol. S šikovnými triky to půjde ale mnohem snáz
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Na domácí aviváž budete potřebovat jen dvě suroviny:

  • Jedlou sodu
  • Ocet

Je to aviváž, která je zcela neškodná pro naše zdraví a je mnohem bezpečnější a účinnější než běžné chemické aviváže. Stačí jen obě suroviny nalít do komory na prací prášek. Jedlá soda odstraní skvrny, které ocet rozpustí z oblečení a také se látka stane měkčí. Po vyprání budou ručníky svěží a po usušení budou nadýchané, jako kdybyste je koupili nové. 

Postup můžete opakovat podle potřeby, dokud nebude vaše ručníky hebké a voňavé jako nové. Jedlou sodu i ocet můžete použít nejen na ručníky, ale také na ostatní oblečení, kterému potřebujete dodat trochu svěžesti.

Mohlo by vás zajímat:  Vanu nebo umyvadlo mohou pokrývat odolné usazeniny, které ale vyčistí i přírodní prostředky
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Ručníky nesušte na přímém slunci

Ručníky po vytažení z pračky byste měli sušit na místě, kam nebude svítit ostré slunce. Sice byste je měli suché během chvilky, budou ale strašně hrubé a leckdy nepomůže ani pomáčkání v ruce. Jestli máte ručníky bílé, klidně je na slunci chvilku nechte, protože slunce vybělí látku a budou vypadat skvěle. 

Oblečení byste měli sušit venku i za ošklivého počasí. Domácí sušení na sušáku může trvat dlouhou dobu, navíc to není vhodné z důvodu zvýšené vlhkosti a následnému tvoření plísni a jiných neduhů, které mohou mít vliv na vaše zdraví. 

Přidat na Seznam.cz