Sražené prádlo není pohroma, pomůže dostatek vody, vlasová kosmetika a nezbytná lidská síla

Určitě se vám to někdy stalo. Není nic příjemného, vytáhnout z vaší pračky nebo sušičky oblečení, které byste neměli šanci obléknout ani ve snu. My ale víme, jak vašemu oblíbenému oblečení vrátit jeho původní velikost.

Vlažná voda je první krok k úspěchu 

Nejprve napusťte umyvadlo nebo lavor vlažnou vodou. Voda by neměla být horká, ani studená. Do ní pak přidáme trochu kondicionéru na vlasy, který má za úkol uvolnit vlákna sraženého oblečení. Po přidání vodu důkladně zamícháme, aby vznikla mýdlová voda. Když už máme ve vodě bubliny, vložíme sražené oblečení a začneme ho roztahovat. Ve vodě bychom ho měli nechat 30-40 minut. Po vyndání z vody oblečení určitě neždímejte, jen ho zabalte do ručníku, který nasaje přebytečnou vodu.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Nebojte se přidat sílu

Když oblečení vyndáte z ručníku, přichází nejdůležitější část – pořádně ho roztáhnout. Určitě sílou nešetřete a co nejvíce ho zkuste roztáhnout, aby se zvětšilo na původní velikost. Až vám oblečení bude připadat dostatečně roztažené, nechte ho přirozeně uschnout, nejlépe na ramínku (mohlo by se trochu roztáhnout i vlivem gravitace). Na oblečení můžou zůstat zbytky kondicionéru, ten by měl být k pokožce šetrný. Jestli je vaše pokožka citlivá a bojíte se alergické reakce, oblečení vymáchejte ve studené vodě. Ta by tvaru oblečení neměla ublížit. Pokud se první pokus nepodaří, nebuďte zklamaní. Proces můžete opakovaně provádět, dokud nebudete spokojeni s výsledkem.

Mohlo by vás zajímat:  Citron je skvělá alternativa k chemickým čističům, která není toxická a navíc krásně voní
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Nezapomeňte na různé druhy materiálu 

Ne každému materiálu bude tento způsob lichotit. Jak samozřejmě víte, existuje spousta materiálů a ne u každého bude roztahování lehké. Oblečení může být z vlny, bavlny, kašmíru, elastanu a z dalších látek. Proto se může stát, že u některých bude roztažení snazší a naopak. Abyste příště nemuseli proces opakovat kvůli jinému kusu oblečení, vždy ho třiďte a perte ho tak, jak je uvedeno na cedulkách. 

Přidat na Seznam.cz