Pračka bude dokonale čistá díky bělidlu, octu a citronové šťávě
Stala se součástí našeho života, už jen kvůli tomu, že díky ní můžeme chodit v čistém a voňavém prádle. Ale mnozí uživatelé si neuvědomují, že při neustálém používání dochází k zanášení pračky nitěmi, vodou, plísněmi a bakteriemi. Zbavte pračku plísní, vodního kamene a bakterií najednou!
Jednoduché čištění pračky
Jakmile začne oblečení zapáchat, je už pozdě. Plísně se rozmnožily a vy musíte jednat okamžitě. Vezměte si bílý ocet a bělidlo. Přípravky nemíchejte a před manipulací s nimi si raději nasaďte rukavice a otevřete okna. Smíchejte bělidlo 1 : 1 s vodou. Hadříkem směs aplikujte na gumové těsnění. Následně zubním kartáčkem každou část těsnění vydrhněte a poté osušte.
Jakmile skončíte, dejte hadry od bělidla do pračky a vyperte je při nejvyšších teplotách. Dále spusťte druhý cyklus při maximální teplotě, ale přidejte do pračky dva šálky octa. Dávkovač rovněž vyčistěte horkou vodou s octem.
Citrónová šťáva a peroxid vodíku
Na tento postup potřebujeme tři litry vody, trochu citrónové šťávy a hrnek peroxidu. Přísady promícháme jako omáčku na plotně. V případě těsnění postupujeme jako výše. Tímto přípravkem však můžeme vyčistit i buben pračky. Nalijte směs do dávkovače a zapněte pračku na dlouhý prací cyklus s horkou vodou.
Snažte se udržovat pračku čistou
Nebojte se, údržba pračky není složitá a nevyžaduje ani příliš času. Po vyprání se podívejte, zda se někde nevytváří plíseň, zda buben nezapáchá, otřete vše do sucha. Dvířka nechejte otevřená, aby se buben mohl vyvětrat a nevznikaly plísně.
Při praní buben nepřetěžujte a dodržujte rady výrobce. Kromě toho kontrolujte všechny zipy, které by mohly být zapnuté. Dívejte se do všech kapes a snažte se před vypráním oblečení prohlédnout. Pokud nachytalo velké množství chlupů, nejprve jej vyčistěte a až poté dejte do bubnu!
Zdroj: https://cleanmama.com/how-to-naturally-clean-any-washing-machine/