Dokonale čistá okna bez jediné šmouhy mohou být skutečností. Stačí použít oblíbený nápoj

Dokonale čistá okna bez jediné šmouhy mohou být skutečností. Stačí použít oblíbený nápoj

Mnoho lidí miluje chuť nebo aroma černého čaje. Ukázalo se ale, že se jedná také o skvělý prostředek na mytí oken, díky kterému na nich nikdy nezůstanou šmouhy. Tato metoda skutečně funguje, i když může na první pohled působit trochu podivně. Vyzkoušejte mýt okna černým čajem a uvidíte, že budete příjemně ptřekvapení. Řekneme vám, jak na to.

Čemu se vyhýbat při mytí oken?

Čištění oken není složitý úkol, ale většina z nás se mu bude s radostí vyhýbat, dokud to půjde. Jakmile při mytí oken přestanete dělat hloupé chyby, vše vám půjde mnohem rychleji a lépe. A díky tomu tato činnost nebude tak hrozná. V první řadě byste neměli mýt okna vodou z kohoutku. Většinou je tvrdá, což na oknech zanechává ošklivé šmouhy.

Mohlo by vás zajímat:  Plýtvání jídlem je úplně zbytečné. Ze zbylých potravin ještě vykouzlíte chutnou večeři

Nejlepší je použít destilovanou nebo převařenou vodu. Okna byste také neměli umývat během slunečných dnů. Počkejte, až bude trochu pod mrakem a nebude takové horko. Vysoká teplota a sluneční paprsky způsobí, že se alkohol v prostředku na mytí oken rychle odpaří a na oknech zůstanou nevzhledné skvrny. Na jejich odstranění poté vydáte mnoho energie a nebude vás to bavit.

Zdroj obrázku: Freepik

Čištění oken pomocí černého čaje

Zajímá vás, jak funguje metoda s černým čajem? Je to velmi jednoduché. Připravte si pár sáčků čaje a nechte je uvařit v 1/2 litru vody. Po vychladnutí přelijte tekutinu do lahve s rozprašovačem a postříkejte okna. Sklo vyleštěte papírovou utěrkou jako při běžném čištění oken. Díky černému čaji se nebudou tvořit nevzhledné šmouhy a okna se budou nádherně lesknout.

Mohlo by vás zajímat:  Žehlení patří k nejméně oblíbeným činnostem, proto se vyplatí vědět, jak si ho usnadnit

Tato metoda je neuvěřitelně levná a účinná. Okna navíc zůstanou čistá a dokonalá po delší dobu. Nebudete je muset ani složitě leštit, protože o to se postará černý čaj. Není zcela jasné, proč je tato metoda tak efektivní, ale můžete se spolehnout na to, že funguje. Vyzkoušejte ji, až budete příště umývat okna, a zaručeně nebudete zklamaní. Stačí vám k tomu přitom trocha černého čaje!

Zdroj: https://www.apartmenttherapy.com/diy-black-tea-window-cleaner-176386
Přidat na Seznam.cz