Dokonale čistá okna bez jediné šmouhy mohou být skutečností. Stačí použít oblíbený nápoj

Mnoho lidí miluje chuť nebo aroma černého čaje. Ukázalo se ale, že se jedná také o skvělý prostředek na mytí oken, díky kterému na nich nikdy nezůstanou šmouhy. Tato metoda skutečně funguje, i když může na první pohled působit trochu podivně. Vyzkoušejte mýt okna černým čajem a uvidíte, že budete příjemně ptřekvapení. Řekneme vám, jak na to.

Čemu se vyhýbat při mytí oken?

Čištění oken není složitý úkol, ale většina z nás se mu bude s radostí vyhýbat, dokud to půjde. Jakmile při mytí oken přestanete dělat hloupé chyby, vše vám půjde mnohem rychleji a lépe. A díky tomu tato činnost nebude tak hrozná. V první řadě byste neměli mýt okna vodou z kohoutku. Většinou je tvrdá, což na oknech zanechává ošklivé šmouhy.

Nejlepší je použít destilovanou nebo převařenou vodu. Okna byste také neměli umývat během slunečných dnů. Počkejte, až bude trochu pod mrakem a nebude takové horko. Vysoká teplota a sluneční paprsky způsobí, že se alkohol v prostředku na mytí oken rychle odpaří a na oknech zůstanou nevzhledné skvrny. Na jejich odstranění poté vydáte mnoho energie a nebude vás to bavit.

Mohlo by vás zajímat:  Žluté listy a špatný růst vyžadují rychlý zásah. Želatinový lék vrátí rostliny do kondice
Zdroj obrázku: Freepik

Čištění oken pomocí černého čaje

Zajímá vás, jak funguje metoda s černým čajem? Je to velmi jednoduché. Připravte si pár sáčků čaje a nechte je uvařit v 1/2 litru vody. Po vychladnutí přelijte tekutinu do lahve s rozprašovačem a postříkejte okna. Sklo vyleštěte papírovou utěrkou jako při běžném čištění oken. Díky černému čaji se nebudou tvořit nevzhledné šmouhy a okna se budou nádherně lesknout.

Tato metoda je neuvěřitelně levná a účinná. Okna navíc zůstanou čistá a dokonalá po delší dobu. Nebudete je muset ani složitě leštit, protože o to se postará černý čaj. Není zcela jasné, proč je tato metoda tak efektivní, ale můžete se spolehnout na to, že funguje. Vyzkoušejte ji, až budete příště umývat okna, a zaručeně nebudete zklamaní. Stačí vám k tomu přitom trocha černého čaje!

Zdroj: https://www.apartmenttherapy.com/diy-black-tea-window-cleaner-176386
Přidat na Seznam.cz