Zápach ze dřezu dokáže potrápit. Pomoc je ale jednodušší, než se zdá

Zápach ze dřezu dokáže potrápit. Pomoc je ale jednodušší, než se zdá

Úklid kuchyně se většinou soustředí jen na umytí viditelných a mastných nečistot, které ulpěly na površích. Bohužel i když je někdy na první pohled kuchyň dokonale čistá, nelibý zápach prozradí, že je něco špatně. Jedním z nejčastějších míst, odkud se linou nepříjemné pachy, je kuchyňský dřez. Naštěstí se to dá rychle a levně napravit.

Za zápach někdy mohou zbytky jídla

Velmi často si za zapáchající dřez můžeme sami, protože ho většinou způsobují zbytky jídla, které spadnou do sifonu a zde hnijí a jsou živnou půdou pro bakterie. Někdy je zápach také důsledkem usazenin. Sáhněte proto po některém z domácích prostředků. Pokud ale tato řešení selžou, kontaktujte odborníka, zápach může být způsobený vážnějším problémem.

Mohlo by vás zajímat:  Dokonale čistý sprchový kout je vizitkou každé koupelny, s těmito triky půjde úklid snadno

Prvním a nejjednodušším řešením je nalít do odtoku velké množství vařící vody. Horká voda rozpustí mastné usazeniny a zničí veškeré bakterie, které se zde nahromadily. Můžete do dřezu nasypat také jedlou sodu, která vnitřek sifonu dezinfikuje. Zalijte ji opět horkou vodou. Účinná bude také sklenice octa, kterou do odtoku nalijete.

Zdroj obrázku: Freepik

Jednou za čas dřez pořádně pročistěte

Abyste se zbavili napadaných zbytků jídla a snížili riziko ucpání, je potřeba jednou za čas aplikovat žíraviny, které tento problém rychle vyřeší. Samozřejmě můžete sáhnout po chemických prostředcích z obchodů, ale pokud dbáte na životní prostředí, snadno si takový prostředek připravíte ze dvou balení jedlé sody a litru lihového octa. Sodu nasypte do odtoku a zalijte tekutinou. Směs bude intenzivně pěnit a rozpustí organické nečistoty v potrubí. Po 30 minutách vše spláchněte vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Tableta z domácí lékárničky zachrání rostliny před nemocemi i plísní. Stačí vhodit do vody a čekat

Někdy je potřeba řešit problém radikálně důkladným vyčištěním sifonu. K tomu ho musíte odšroubovat a manuálně pročistit a zbavit ho nečistot. Pokud se chcete problémům se zápachem vyhnout i do budoucna, neházejte do umyvadla zbytky jídla nebo si pořiďte kovové síto, které tyto nečistoty zachytí předtím, než spadnou dovnitř.

Zdroj: https://www.bhg.com/homekeeping/house-cleaning/tips/how-to-clean-kitchen-sinks-drains/
Přidat na Seznam.cz