Businessman Signing Business Contract Office

Přeškrtnutý vzkaz dokáže rozluštit i amatér, přitom jednoduchým trikem se původní zpráva stane nečitelná

Když někomu píšeme vzkaz, může se stát, že své myšlenky zformulujeme jinak, než chceme. Pokud máme k dispozici nový papír, často sáhneme po něm. Když ale nikoliv, je třeba původní zprávu znečitelnit. Většina lidí udělá to, že původní slova nebo věty jenom přeškrtne. To ale není úplně vhodný postup. Hlavně proto, že se dá snadno poznat, co zde bylo napsáno původně.

Text je stále čitelný

Když text i několikrát za sebou přeškrtneme, stále může být čitelný. A to ať se snažíme sebevíc. Je to jednoduše proto, že původní linie slov jsou stále vidět, jelikož ono vodorovné přeškrtnutí dokážou naše oči, tedy naše smysly rozlišit. Když se tedy tímto jednoduchým způsobem snažíme zakrýt předchozí text, je to spíše kontraproduktivní. Nejenom, že tím ukážeme, že jsme původně napsali něco jiného, ale příjemce dopisu bude moci zjistit, co přesně jsme psali. A to mnohdy nechceme.

Mohlo by vás zajímat:  Když se baterie v koupelně a kuchyni nelesknou, je na vině nejznámější chyba. Napravit ji pomůže obvaz z domácí lékárny
Zdroj obrázku: Freepik

Místo přeškrtnutí další texty

Samozřejmě můžeme použít nůžky a část textu vystřihnout. Také můžeme použít například fixu a daná slova zamalovat. Stejně tak je možné přeškrtávat do doby, než se z původních slov stanou jenom nečitelné zamalované obdélníky. Toto všechno je ale příliš složité a komplikované. Je lepší zkusit metodu, která je rychlá, jednoduchá a stoprocentně funkční. Stačí, když přes původní text napíšete jiný.

Pište jakákoliv slova

Přes ta slova, která nakonec použít nechcete a za normálních okolností byste je škrtali, napište několik jiných. A nemusí ani dávat smysl. Jednoduše napište, co vás napadne. Takto několikrát a uvidíte, že vznikne nesourodá změť čar, ve které ani to nejzkušenější oko nepozná, co jste napsali původně. Ani když bude příjemce dopisu dlouho zkoumat, co zde bylo původně, nemá šanci na to přijít. Vy se tak můžete vyvarovat mnoha trapných okamžiků, které by jinak byly spojeny s rozluštěním původního testu.

Zdroj: Life Hacks
Přidat na Seznam.cz