Kočky jsou čistotná stvoření, přesto ale vyžadují naši péči. Nezapomínejte na to nejdůležitější

Mezi nejoblíbenější domácí mazlíčky patří bezesporu vedle psů také kočky. Tato mírumilovná stvoření vás zaujmou svou povahou i mazlením, musíte se o ně však dobře postarat. Kočky se o svou hygienu starají automaticky, avšak některé věci zůstanou vždy na vás.

Kočky jsou velmi čistotné a pečlivé, ale některé úkoly zůstanou na vás jako jejich majiteli. Pokud byste totiž zanedbali některou z částí péče, může u kočky dojít například k nemocem nebo jiným nepříjemnostem. Podívejte se, jaké důležité body v péči o kočku musíte dodržovat.

Zdroj obrázku: Pixabay

Oblíbené kartáčování kočky

Jedna z nejdůležitějších činností při péči o kočku je rozhodně kartáčování srsti. Nezapomínejte pravidelně kartáčovat i kočky s krátkou srstí, zejména ale kočky s dlouhou srstí potřebují i několikrát za týden srst pročesat. Díky tomu zbavíte srst již odpadnutých chlupů a zamezíte tak dalšímu vypadávání.

Pokud tuto činnost neuděláte, postará se o ni kočka sama, a tak chlupy skončí v jejím žaludku. Usazováním drobných chloupků může dojít až ke zvracení srsti. Proto nezapomínejte na důkladné a pravidelné kartáčováním kvalitním hřebenem na kočky.

Zdroj obrázku: Pixabay

Koupání je velmi důležité

Jen málo koček se rádo myje pod proudem vody ve vaně nebo sprchovém koutu, a tak tato nutná hygiena nepatří k těm nejoblíbenějším. Pokud vidíte na kočce známky zašpiněné srsti, je nutné kočku pořádně umýt. Použijte při mytí speciální šampon na zvířata. Dbejte na to, aby voda nebyla příliš horká a nezapomeňte na pořádné vysušení, aby kočka nenachladla.

Mohlo by vás zajímat:  Nalákejte otravné octomilky na to, co milují, a zamezte jejich návratu

Čistíte kočce oči?

Mezi důležité body péče o kočku patří i čištění očí. Proto nezapomínejte ani na ospalky kolem očí. Připravte si vatový tampon nebo kousek bavlněného hadříku a namočte jej do vody. Pro každé oko použijte pro jistotu jiný kousek tamponu nebo hadříku, aby se případná infekce nepřenesla do druhého oka. K tomuto druhu očisty můžete použít i speciální přípravky. Slzné kanálky mohou být prodloužené až pod oči, proto nezapomínejte ani na prostor pod očima.

Zdroj: https://unionlakepetservices.com/blog/cat-care-for-beginners-7-steps-to-a-great-start
Přidat na Seznam.cz