Cistic Koupelna2

Postarejte se o zářivě čistou koupelnu bez námahy. Několik triků usnadní úklid na maximum

Pokud se o koupelnu staráte alespoň jednou týdně, rozhodně bude snazší zbavit se vodního kamene, usazenin a dalších skvrn, které jsou častým problémem. Nejlépe uděláte, když na úklid použijete domácí prostředky a metody, které opravdu fungují.

Pokud chcete toaletu nebo koupelnu osvěžit, použijte éterické oleje

Jestli chcete mít zářivě čistou koupelnu, připravte si na úklid měkké hadříky, houbičku a také domácí produkty, které najdete v kuchyni. Prvním z nich je jedlá soda. Můžete ji nasypat do toalety, nechat několik minut působit a potom toaletním kartáčem odstraňte nečistoty. Na skvrny vám pomůže také ocet, nechte ho působit rovné dvě hodiny a opláchněte vodou. Do vody, kterou budete používat na úklid, můžete přidat esenciální oleje.

Mohlo by vás zajímat:  Namísto zářivě čistých sklenic zašlé sklo: na vině bývají typické chyby při mytí
Zdroj obrázku: Freepik

Na oblasti v záhybech záchodové mísy použijte směs octa a jedlé sody – ale opatrně, protože směs bude pěnit. Nechte pět minut působit a nakonec povrch umyjte. Místo octa můžete použít obyčejnou kolu, která má v sobě takové látky, které odstraní i ty největší nečistoty. Dlaždice v koupelně můžete umýt octem a teplou vodou, použít lze také amoniak. Několikrát poté opláchněte podlahu teplou vodou.

Pokud máte špinavé dlaždice, můžete je vybělit terpentýnem

Vodovodní baterie a klouby můžete vyčistit pomocí kartáčku, který namočte ve vodě, a poté použijte jedlou sodou. Pokud máte silikonové klouby, můžete je vyčistit pastou z pracího prášku a trošky vody. Na špinavá místa pastu naneste a nechte dvě hodiny působit. Odlakovač bude také dobrá volba nebo zkuste peroxid vodíku a ocet v poměru 1 : 1.

Mohlo by vás zajímat:  Mikrovlnka ulehčuje život, a to nejen při ohřívání jídla. Inspirujte se zajímavými vychytávkami
Zdroj obrázku: Freepik

Nejvíce náročný na čištění je sprchový kout. Skvrny od vody smyjte pomocí mouky a suchého hadříku. Pokud v něm máte rez nebo vodní kámen, snadno ho odstraníte pomocí obyčejného čpavku. U plastových baterií raději používejte jemné prostředky, jako je jar na nádobí nebo obyčejné mléko. Koupelnu uklízejte minimálně jednou týdně, pokud to budete dělat méně často, o to více budete mít najednou práce.

Zdroj: https://www.mollymaid.com/practically-spotless/2013/january/10-steps-on-how-to-clean-a-bathroom-fast-and-eff/
Přidat na Seznam.cz