Vyčistit digestoř dá občas zabrat. Šikovné triky pomohou ušetřit námahu i čas

Vyčistit digestoř dá občas zabrat. Šikovné triky pomohou ušetřit námahu i čas

Čištění digestoře není vůbec jednoduché. Používá se v kuchyni každý den a pohlcuje nepříjemné pachy a mastnotu. Když se pak chceme vrhnout na čištění, obvykle je to na několik hodin, než jsou mřížky a filtry opravdu čisté. Poradíme několik triků, které vám úklid ulehčí. Zbavíte se tak usazeného tuku a prachu jednoduchými metodami.

Je nutné postupovat krok za krokem, aby byla digestoř opravdu čistá

Mastnota a špína se postupem času objeví na každé digestoři, proto je potřeba se o ni postarat a pravidelně ji čistit, protože usazená špína může ovlivnit její funkčnost. Nejdříve by se měla odšroubovat mřížka filtru, je to jednoduché a zvládnete to sami. Podle toho pak poznáte, jestli bude nutné dlouhé čištění, nebo to nebude taková hrůza. Pokud je špína staršího data nebo je mastnota hodně usazená, můžete ji namočit do vody s přídavkem čisticího prostředku. Stačit bude obyčejná jedlá soda.

Mohlo by vás zajímat:  Zbavit se vodního kamene na sprchové hlavici pomůže ocet nebo jedlá soda

Na čištění samotné digestoře si připravte vařící vodu, jedlou sodu a velký hrnec. Naplňte ho vodou a přiveďte k varu. Poté přidejte jedlou sodu, směs bude pěnit, takže přidávejte sodu opatrně. Nakonec do hrnce položte mřížku a vyčistěte ji. Směs by měla pomoci odstranit odolnou špínu. Použít můžete měkký kartáček nebo houbičku. Nakonec rošt důkladně nechte proschnout.

Zdroj obrázku: Freepik

Mastnota a tuk by se měly rozpustit po naložení do horké vody s mýdlem

Můžete vyzkoušet také namočení do horké vody s čisticím prostředkem, který by měl účinně odstranit nejen mastnotu, ale také prach a další usazeniny. Digestoř můžete čistit také olivovým olejem. Na rošt dejte olej, rozetřete ho po mřížce a přikryjte hadříkem z mikrovlákna. Ten předtím namočte v teplé vodě. Po několika minutách otřete a zbývající olej můžete odstranit papírovou utěrkou.

Mohlo by vás zajímat:  S chlupy domácích mazlíčků si poradí vysavač, pračka i gumová rukavice

Díky této metodě budete mít digestoř pokaždé čistou bez větší námahy. Pokud ji ale nebudete čistit pravidelně, může se stát, že se filtr zanese natolik, že budete muset kupovat nový a úplně zbytečně. Čistění digestoře nestojí tolik času ani úsilí, když víte, jak na to.

Zdroj: https://www.epicurious.com/expert-advice/how-to-clean-oven-vent-range-hood-grease-article
Přidat na Seznam.cz