Udržet kuchyň stále čistou není nadlidský úkol. Stačí využít ty správné prostředky

Udržet kuchyň stále čistou není nadlidský úkol. Stačí využít ty správné prostředky

Udržet kuchyň v čistotě je tolikrát tak náročné, že lidé musí spoléhat na to, že pomohou domácí prostředky, které najdou k jejímu úklidu. Kvůli vaření a časté práci v kuchyni se v ní mohou usazovat nečistoty a pak se nám v ní hůře dýchá. Jak ale kuchyň vyčistit a jak ji v čistotě udržet?

Na čištění kuchyně můžete použít přírodní prostředky

Lesklé talíře jsou základem čisté kuchyně, stejně jako další nádobí. Mleté hořčičné semínko skvěle odstraní mastnotu z nádobí a zbaví také vodního kamene. Trochu nasypte na houbičku a vyčistěte talíře i sklenice. Poté je umyjte pod tekoucí vodou a nádobí bude vypadat jako nové.

Mohlo by vás zajímat:  Čištění koberců vyžaduje specifický přístup a dobře vybrané prostředky

Kuchyň ale nejsou jen talíře nebo ostatní nádobí. Uklidit a vyčistit budete muset také kuchyňskou linku nebo zařízení, která používáte. Na čištění nábytku smíchejte sklenici vody a půl hrnku vodky. Promíchejte, nalijte do lahvičky a rozprašovačem nastříkejte na místa, která jsou silně znečištěná. Při přidání eukalyptového oleje budete mít povrchy také dezinfikované.

Zdroj obrázku: Freepik

Při úklidu raději používejte rukavice

Při používání alkoholu si raději oblékněte gumové rukavice a kuchyň vyvětrejte. Jestli máte silně znečištěné pánve nebo hrnce, budete je muset připálenin zbavit. Nalijte do mísy vodu, pánev do ní ponořte, přidejte mycí gel a jedlou sodu. Dejte mísu s pánví na sporák a vařte půl hodiny. Tekutina pak musí vychladnout, pánev opláchněte pod čistou vodou a otřete ji.

Mohlo by vás zajímat:  Mikrovlnnou troubu se vyplatí udržovat čistou, naštěstí to jde velice snadno

Na mytí kohoutku můžete použít amoniak, který předtím smíchejte s vodou. Kohoutek se bude lesknout, stejně jako mikrovlnná trouba, kterou můžete vyčistit kombinací vody, octa nebo octové esence. Směs dejte do misky, zapněte mikrovlnku a počkejte několik minut. Poté mikrovlnku vytřete. Stejně dostanete nečistoty také z digestoře. Filtry namočte a vyčistěte zubním kartáčkem. Nechte směs působit deset minut a poté opláchněte pod tekoucí vodou.

Zdroj: https://www.ovenclean.com/blog/the-best-advice-for-keeping-your-kitchen-clean/
Přidat na Seznam.cz