Jak vybrat dokonalou TV skříňku do obýváku? Projděte si našeho průvodce

Jak vybrat dokonalou TV skříňku do obýváku? Projděte si našeho průvodce

Televize je dnes součástí skoro každé domácnosti. Nemůže ale ležet na zemi, stejně jako nemusí být vždy jenom přivrtaná ke zdi. Vhodné umístění nabízí moderní TV skříňky. Jak a podle čeho vybrat tu pravou? Náš průvodce vám pomůže.

TV skříňka se v obývacím pokoji stane dalším kusem nábytku, který by měl mít funkci jak estetickou, tak samozřejmě praktickou. Je proto na místě její výběr nepodceňovat a zaměřit se na hlavní aspekty.

Funkčnost televizní skříňky jako priorita

Začínáme praktičností. Určitě je na místě hledět na to, co TV skříňka všechno dokáže. Tím, že do ní postavíte televizi, by její vlastnosti končit neměli. Ideální TV nábytek by měl nabídnout také dostatek úložných prostor. Roli hraje nejenom počet skříněk, ale i polic v nich. Ty by měly být v ideálním případě i modifikovatelné – mělo by jít měnit jejich výšku, či některé police zcela vyjmout. Další úložné prostory by měly nabídnout zásuvky, které lze považovat za další nedílnou část televizního nábytku.

Mohlo by vás zajímat:  Nejen zářivě bílé zuby, i domácnost se po použití pasty bude lesknout

Nepodceňujte vzhled

Jde o kus nábytku, který budete mít každý den na očích. Proto je třeba zaměřit se i na design televizní skříňky. Jako první je třeba zajistit, aby korespondoval s jiným nábytkem u vás. Ideálně jak svým barevným odstínem, tak i svým dekorem. Když je v tomto jasno, je možné začít hledět na detaily. Pokud se podíváme na aktuální trendy, dominuje takzvaný loft styl, drážkovaná dvířka či kovové nožičky. Tyto drobné ale přitom zajímavé detaily milovníky designu rozhodně nezklamou.

Mohlo by vás zajímat:  Rybičky útočí na domácnosti. Zbavte se jich jednoduše

Vše dobře přeměřte

Máte jasno o tom, jak bude skříňka praktická i jak bude vypadat? Potom se můžete zaměřit na její rozměry. Zde hrají roli dvě klíčové věci. Správný TV nábytek je pochopitelně ten, který se přesně vejde do prostoru vašeho obývacího pokoje a bez problémů pojme i velikost vaší televize. Ideální je myslet i na budoucnost – pokud máte v plánu brzy kupovat televizi novou, větší, už tomu nákup televizní skříňky raději přizpůsobte.

A kam ji umístíte?

Možnosti dnes existují dvě. První lze považovat za klasiku. Televizní skříňku jednoduše postavíte na zem – třeba díky již zmíněným kovovým nožičkám. Je to ale ještě jedno řešení, kterým je možnost závěsné varianty. V případě volby pochopitelně hraje roli hlavně velikost vašeho obývacího pokoje, ale i jeho styl.

Mohlo by vás zajímat:  Oblečení efektivně vybělí domácí prostředky. Využít lze jedlou sodu, citron i aspirin

Článek vznikl s podporou a podněty obchodu s nábytkem https://www.nabytek-bogart.cz/. Hlavní obrázek představuje https://www.nabytek-bogart.cz/skrinka-tv-nicole-200-cm-s-vyklenkem—cerny-mat—zlate-nozicky-p-51785-1061-1061.html.

Přidat na Seznam.cz