Vacuum Cleaner 268179 1920 (2)

Život s domácími mazlíčky je plný radosti, ale i chlupů. Zbavte se jich chytře

Život s domácími mazlíčky pod jednou střechou přináší nejen radostné chvilky, ale také povinnosti. Nepatří sem jen krmení, venčení nebo hraní, musíte se také naučit o mazlíčka pečovat.

Pokud máte malé děti, je zásadní hygiena a pořádek. Zbavit se psích nebo kočičích chlupů a vláken z koberců je bohužel velmi náročné. Nepočítá se sem jen pravidelné čistění, ale především účinné a chytré metody, které vás jich zbaví snadno a rychle. 

Jak odstranit chlupy z koberce? 

U koberců s krátkým vlasem stačí k čištění výkonný vysavač. Můžete také použít turbo kartáče, které jsou vybavené speciální válečky, které zachytí i jednotlivé chlupy a vlasy. Klíčem všeho je ale pravidelnost, to znamená vysávání podlah a koberců každý den. Dalším způsobem může být kartáčování vašeho mazlíčka.

Mohlo by vás zajímat:  Škodlivá plíseň číhá doma na skrytých místech. Zbavte se jí jednou provždy
Zdroj obrázku: Pixabay

Pokud se tomu budete věnovat pravidelně každý den, chlupů bude na vašem koberci i gauči ubývat. Důležitá je důslednost. Nezapomeňte po vyčištění mazlíčka pochválit a odměnit ho, aby se zase těšil na příští česání. 

Koberec můžete vyčistit pomocí gumové stěrky

Chytrým trikem je odstranění chlupů z koberce stěrkou na čištění vody nebo oken. K obnově čistoty koberce stačí jen několik pohybů – srst se okamžitě přilepí na gumový povrch a snadno je odstraníte. Pokud máte v bytě hodně koberců, pořiďte si speciální koště s gumovými hranami, která se používají hlavně v kadeřnických salónech.

Mohlo by vás zajímat:  Lesk dřevěnému nábytku dodá čaj nebo olivový olej
Zdroj obrázku: Pixabay

Koště bude fungovat stejně, ale má větší plochu a čištění bude mnohem pohodlnější. Menší kousky koberců nebo čalounění pohovky můžete vyčistit pomocí gumové rukavice. Všechno, co musíte udělat, je lehce navlhčit ji vodou a poté otřít špinavé koberce. Snadným způsobem je použití malého válečku s lepicí páskou, který je určen k čištění oděvů. Dbejte na pravidelně odstraňování chlupů, mnoho prachu z nich může způsobit alergie nebo nepříjemné šimrání v krku či kýchání. 

Přidat na Seznam.cz