Balkon Kvetiny3

Některé stálezelené keře zútulní balkon a postarají se o celoroční soukromí

Pěstujete na zahradě keře a rostliny? Nebo nemáte zahradu, ale byt s balkonem? I tak je to krásné, a pokud si balkon zdobíte květinami, či dokonce pěstujete trochu zeleniny, jistě děláte dobře. Jaké rostliny na balkoně pěstujete? Jsou to muškáty či jiné podobné rostlinky? A vyzkoušeli jste někdy balkon či terasu vyzdobit stálezelenými keři, které sice nekvetou, ale jsou nádherně zelené a mnohdy zajistí i soukromí? Jaké z nich jsou pro balkon nejideálnější?

Popínavý břečťan

Břečťan je krásným keříkem, který dokáže na balkoně vytvořit soukromí, pokud ho necháte pnout se po zábradlí. Je ale třeba mu zajistit vhodné podmínky pro růst. Potřebuje polostín a ochranu před mrazem a větrem. Také má rád mírně vlhký substrát, dobře odvodněnou půdu a kyselý substrát. Nevysazujte v těsné blízkosti vřesů, které jsou alkalické.

Mohlo by vás zajímat:  Nejkrásnější čistička vzduchu je skvostem v každém interiéru. Poznejte šplhavnici blíže
Zdroj obrázku: Freepik

Skalník Dammerův

Tento keřík je ideální pěstovat v nádobách. Má krásné lesklé a silné listy a červené plody, které se objevují v září. Ozdobí každý balkon a jistě nadchnou svou krásou. Potřebuje prostor, kde svítí slunce nebo kde bude v polostínu. Substrát by měl mít dokonale odvodněný a humózní, mírně vlhký. Nesmí být dlouhou dobu mokrý, jinak keř uhyne.

Barvínek

Barvínek je stálezelený keř, který při správné péči kvete modrofialovými a drobnými kvítky. Kvete již v dubnu a květnu. Ideální volbou pro nádoby a balkony. Barvínek umístěte do rašelinové půdy obohacené o humus. Postavte ho do rohu, kde nesvítí celý den slunce. Také je vhodné dát za květináč nějakou clonu, aby na něj v případě jiného umístění nesvítilo slunce. A pokud jej dáte na slunce, musíte hlídat půdu, která by neměla vyschnout.

Mohlo by vás zajímat:  Podlaha vytváří domov. Vybírat můžeme podle vzhledu i vlastností
Zdroj obrázku: Freepik

Jasmín

Krásný jasmín, který neuvěřitelně půvabně voní. Nepotřebuje žádnou extra péči. Vystačí si s obyčejným substrátem pro pokojové rostliny nebo univerzálním substrátem. Ale pozor, neměl by být umístěn na přímém slunci. Zálivku ovšem potřebuje pravidelnou. Měl by mít stále vlhkou, ale ne mokrou půdu. Pokud bude pravidelně prosychat, keřík uhyne. Pokud keř nekvete, doporučujeme ho kropit obyčejnou a odstátou vodou.

Zdroj: https://skize.com/8-evergreen-plants-to-grow-in-your-balcony-garden/
Přidat na Seznam.cz