Rice 2294365 1920

Pomocí obyčejného zrnka rýže se dá osvěžit oblečení i zachránit utopená elektronika

Rýže  je surovina, kterou většina lidí používá pouze pro přípravu jídla. Víte však, že má i další mnohostranné využití? Dnes si představíme několik možností jejího využití.

Osvěžovač oblečení

Máte rádi vůni ve svém šatníku? Nemusíte k tomu kupovat drahé osvěžovače vzduchu! K rozvonění domova postačí i obyčejná rýže. Zde je jednoduchý návod, ke kterému je potřeba:

  • 1 hrnek bílé rýže
  • oblíbený éterický olej
  • miska
  • kousek látky
  • gumička

Vložte rýži do misky a smíchejte ji s 15 – 20 kapkami éterického oleje.  Následně překryjte misku kouskem látky, použít můžete například bavlněné plátno nebo staré tričko. Poté látku připevněte pomocí gumičky. Misku umístěte do skříně s oblečením, tak aby k ní neměli přístup děti a domácí mazlíčci. Tento osvěžovač vydrží až několik měsíců, poté musí být vyměněn.

Mohlo by vás zajímat:  Nebezpečné škůdce si často přineseme domů s nákupem a ani o tom nemusíme vědět

Navíc rýže výborně absorbuje vlhkost. Tudíž pokud máte problém s vlhkostí vzduchu v bytě nebo jste vložili do skříně ne úplně suché oblečení, rýže skvěle pomůže i s tímto problémem.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Vysušení telefonu

Spadl vám váš telefon do vody? Můžete se ho ještě pokusit zachránit! Je potřeba z něj vyndat SIM kartu, případně i baterii, pokud to lze a vložit jej alespoň na 48 hodin do pytlíku s rýží. Hlavně se telefon nepokoušejte zapínat dříve, mohl by se tak nenávratně poškodit. K vysoušení telefonu však nikdy nepoužívejte fén! Vzduch z něj by mohl nafoukat vodu i do částí, kam se před tím nedostala.

Mohlo by vás zajímat:  Malí škůdci, kteří se šikovně schovávají a v noci pijí krev. Vyžene je čistota
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Banán

U banánu se jejich žlutá slupka velice rychle mění na hnědou. A i přesto, že i hnědé banány se dají bez problémů konzumovat, často vypadají nevábně a například děti je vám v tomto stavu mohou odmítat. Pokud však vyzkoušíte tento další tip s rýží, navrátí se banánu opět žlutá barva.

Stačí vložit banán do uzavíratelného sáčku a zasypat ho rýží tak, aby byl celý pokryt. Nechte jej v sáčku hodinu. Po vyndání banán vyfoukejte fénem a sledujte ten zázrak, jak banán opět zežloutne.

Mohlo by vás zajímat:  Za krásnými stromy už nemusíte chodit ven. Zútulněte si domov okrasnými dřevinami v květináči

Nevěříte?  Přesvědčte se sami!

Přidat na Seznam.cz