Cleaning 5476953 1920

Zářivě čistá podlaha jedním tahem díky osvědčenému způsobu vytírání

Chcete si užívat dokonale čistou podlahu, ale nedaří se vám vybrat vhodný prostředek pro vytírání? Možná děláte hned několik chyb, kvůli kterým tomu tak je. Naštěstí se v následujícím článku dozvíte, jak si s vytíráním podlahy poradit. Nakonec se budete divit, jak tyto obyčejné metody s vyžitím běžných a snadno dostupných prostředků skvěle fungují.

Co si obecně připravit na vytírání podlahy? 

Pokud máte laminátovou, vinylovou nebo třeba PVC podlahu, může se vám hodit základní recept na vytírání s poměrně spolehlivým výsledkem krásně lesklé podlahy. Vytírání provádějte dobře vymačkaným mopem nebo hadříkem z mikrovláken a vlažnou vodou s běžným šamponem na vlasy, kdy dáte zhruba dvě lžíce na litr vody, nebo octem, kdy do kbelíku s vodou na vytírání přijde zhruba jedna sklenice. 

Mohlo by vás zajímat:  Zastínění interiéru s velkými okny: jaké máte možnosti?
Zdroj obrázku: Flickr

Šetrné a efektivní čištění dřevěné podlahy

Druhým případem jsou dřevěné podlahy, které jsou o něco náchylnější a vyžadují pečlivější údržbu. Na ně použijte vlažnou vodu s několika kapkami mycího prostředku. Pozor si dejte na mastnotu a prach. Pokud máte tmavou dřevěnou podlahu, bude se hodit čajový odvar, který použijte do základu. Uvařte zhruba jeden litr černého nebo zeleného čaje. Nechte vychladit a následně použijte pro vytírání. U dřevěné podlahy je důležité dávat pozor na přebytečnou vodu, takže hadřík nebo mop musí být co nejvíce vyždímaný, ale nedocházelo k zatékání vody do spár a poškozování podlahy.

Mohlo by vás zajímat:  Vůni domova občas vystřídá nelibý zápach. S těmito triky se ho zbavíte

Pro mytí podlahy v koupelně a kuchyni

V koupelně a kuchyni, kde jsou většinou dlaždičky, použijte směs vody a octa přibližně ve stejném poměru. Navlhčete mop a rovnoměrně vytírejte. Ocet se postará o boj s vodním kamenem a zároveň napomůže zářivému efektu. Pokud jsou na dlažbě velmi odolné nečistoty, vytírejte vodou smíchanou s amoniakem, kdy do jednoho litru vody přijde zhruba sklenice.

Přidat na Seznam.cz