Living Room 2569325 1920

Mnoho domácností nezvládá udržet v zimě správné klima, zapomínají na nejjednodušší řešení

Čerstvý vzduch má na naši psychiku pozitivní dopad. Dodává nám energii, nechá nás relaxovat a dobře spát. Zvláště důležitý je také pro alergiky, kteří špatně nesou jakoukoli změnu vlhkosti nebo nedostatečné větrání vzduchu. Podívejte se proto, jaké zásady se vyplatí v zimním období udržovat, aby byl váš domov zdravým prostředím. 

Udržujte vlhkost

Jakmile se v bytě nebo domě začne topit, vlhkost se pomalu ztrácí. Abyste tomu zbránili, můžete používat speciální zvlhčovače vzduchu. Pokud se vám do něj nechce investovat, stačí, když nalijete vodu do větší nádoby nebo necháte napuštěnou vanu. Voda se pak bude dlouhodobě odpařovat a vytvářet vlhkost ve vašem domě.

Mohlo by vás zajímat:  Nebezpečí je blíže, než tušíme. Naše domácnost je plná zdraví škodlivých látek
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Provoňte svůj domov

Stejně dobře jako čerstvý vzduch působí na lidskou mysl také vůně. Vyberte si vám příjemné aroma a nechte v bytě zapálené svíčky se speciálními oleji. Kromě příjemně vlhkého vzduchu tak budete dýchat i svou oblíbenou vůni. Jednodušší alternativou bez ohně jsou pak osvěžovače vzduchu.

Prostor také můžete vyčistit pomocí speciální čističky, která zachycuje drobné části prachu a vám se pak bude lépe dýchat, obzvlášť ve chvíli, kdy trpíte alergií na prach. 

Mohlo by vás zajímat:  Na čištění nábytku raději s citem, choulostivé dřevo nesnese agresivní prostředky

Dostatečné větrání

Větrat byste měli intenzivně a krátce. V praxi to znamená, že v určitý čas otevřete okna na několika místech, aby se vytvořil průvan a přinesl do bytu studený a čerstvý vzduch. Stěny se díky krátkému větrání i tak udrží teplé a vy ušetříte za vytápění. Pokud byste naopak průběžně větrali celý den jen malou škvírou, přijdete akorát o teplo a mnoho čerstvého vzduchu se dovnitř nedostane.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pěstujte rostliny

Pravidelně utírejte prach a na police, které se vám stále zdají prázdné, umístěte květiny. Ty vám budou s filtrací vzduchu pomáhat, hlavně v případě, že žijete ve městě nebo blízko frekventované silnice. Ve vzduchu tak může být mnoho toxinů, které místo vašich plic zachytí blízká rostlina. 

Přidat na Seznam.cz