Interior 2685521 1280[1]

Tradičních materiálů používáme stále méně, přitom zútulní domov lépe než plast

Když se řekne dekorace nebo doplňky, má řada lidí jasno v tom, jaký materiál zvolí. Ve většině případů je to bohužel plast. Je pravdou, že je levný, je odolný, stejně jako náročný na údržbu. A i když může vypadat originálně, do domácnosti málokdy přinese to, co materiály klasické. Ty mnohdy zcela opomíjíme. Máme na mysli například masivní prvky z tradičních materiálů. Toto pravidlo platí jak pro nábytek, tak pro doplňky či bytový textil.

Základní strategií interiérového designu je vybavovat bydlení udržitelnými, funkčními a zároveň estetickými kousky, které evokují přírodní dojem a vzhled. Barevné tóny hnědé, modré či zelené jsou tak doplňovány různými produkty, jež nesou motivy dřeva, lesklého kovu a křišťálu, či etnickými vzory.

Mohlo by vás zajímat:  Zařizujeme koupelnu: maličkosti, které vám usnadní život

Dřevo, sklo či kov

Máte-li již svůj domov zařízený tak, aby byl funkční a odpovídal potřebám a požadavkům vašeho pohodlí, můžete jeho interiér oživit doplňky, jež jsou v souladu s aktuálními trendy. Při výběru doplňků se orientujte primárně na základní barevné spektrum, které je ve vašem bytě uplatněno, tzn. pokud je povrch zdí a podlah řešen do světlé barvy, nábytek a doplňky by měly být tmavší, aby v prostředí vynikaly, u tmavých povrchů je to zase obráceně.

Zdroj obrázku: Pixabay

V současné době jsou upřednostňovány především přírodní vzory, proto nic nezkazíte, pokud drobný nábytek a doplňky (odkládací stolky, police, obrazy či stínítka na lampy) budete vybírat v přirozené textuře dřeva. Velmi oblíbené jsou v současné době také skleněné či kovové prvky. Pokud máte domov vybaven v industriálním duchu, budou skleněné vitríny s kovovou konstrukcí ideálním interiérovým prvkem.

Mohlo by vás zajímat:  Dřevěná podlaha je nadčasová a designová. Se správnou péčí vydrží krásná roky

Koberce trochu jinak

Velkým hitem letošního roku jsou také etno vzory či tradiční husté geometrické obrazce, které se užívají především při tkaní koberců. Na rozdíl od tradičního užití se však nyní upřednostňuje jejich vystavování – koberce dekorují především zdi a dodávají jim útulný a teplý charakter. Tento typ výzdoby se hodí především do funkčních prostor domů, či bytů, jako jsou prostornější předsíně či chodby. Jejich alternativou jsou drhané závěsné obrazy.

Přidat na Seznam.cz