Kdo někdy vylil známou limonádu do záchodu, zjistil že jde o lepší čistič než vše, co nabízejí drogerie
Toaletu se snažíme udržovat v čistotě, abychom předcházeli tvorbě vodního kamene a žlutých skvrn. Jakými přípravky toho dosáhnout, nebo které použít, když už toaleta není tak zářivě bílá, jak bychom si představovali?
Čistící prostředky potřebují čas
Jakýkoli čistící prostředek, který používáme na čištění WC nepůsobí okamžitě. Čištění toalety vždy plánujeme, když je nejmenší pravděpodobnost, že bude v nejbližší hodině použita. Přípravkům nanesených na stěny a dno záchodové mísy necháváme dostatek času, aby mohly působit. Většinou stačí 30 až 60 minut.
Ocet a jedlá soda
Ocet je velkým pomocníkem v boji proti vodnímu kameni. Můžete zkusit použít ocet samotný, který nalijeme na stěny a dno záchodové mísy, ale po stěnách nám tato tekutina snadno steče. Jestliže se jedná pouze o ojedinělá místa, stačí navlhčit octem toaletní papír, přitisknout jej ke znečištěným místům a nechat působit, nebo si připravit směs octu a jedlé sody.
Smíchejte:
- 2 lžíce jedlé sody
- 2 lžíce bílého octa
Smícháním vytvoříte hustou hmotu, kterou nanesete na problematická místa vaší toalety a necháte 30 minut působit. Poté opláchnete teplou vodou.
Pravidelným čištěním bychom také měli předcházet tvorbě usazování nečistot na vaší toaletě. I zde nám postačí pouze domácí výrobky.
Smíchejte:
- 0,5 l jablečného octa
- Šťávu z 1 citrónu
Nebo můžete zkusit:
- 0,5 l octa bílého
- 0,5 l vody
- 5 kapek rozmarýnového éterického oleje
Ať už si vyberete jakoukoli směs, po smíchání ji nalejete do láhve s rozprašovačem a vznikne vám dokonalý přípravek k pravidelné údržbě vaší toalety.
Coca-Cola
Coca-Cola byla v minulosti vynalezena jako lék. Její účinky využíváme dodnes např. k potlačení zažívacích problémů. Můžeme s ní ale jednoduše vyčistit i naši toaletu tím, že nalijeme nápoj do záchodové mísy a necháme 1 hodinu působit. Poté vnitřek toalety vyčistíme kartáčem a opláchneme vodou.